SUUR LUGEJAMÄNG! Vali Eesti aasta auto 2019 lemmik ja võida proovisõit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Novembris selgub, milline tänavune uudismudel Eesti aasta auto 2019 tiitli pälvib. Korraldame sel puhul lugejaküsitluse, mille auhinnaks ei rohkem ega vähem kui terve nädalavahetuse vältav proovisõit autoga, mille omas nimekirjas hindab parimaks Accelerista peatoimetaja.

Eesti aasta auto on pikkade traditsioonidega üritus: esimest korda valiti kohalik autovalitseja aastal 2001, mil võidutiitli viis koju Peugeot 206.

Hindamine on püsinud ühesugusena läbi aastate: esimeses voorus valib iga kohtunik oma esikümne, mille alusel kujuneb esikuuik. Superfinalistid võtavad omavahel veelkord mõõtu ja selgub aasta auto tiitlivõitja.

Tänavu valis 18 kohtunikku oma lemmikuid rohkem kui poolesaja uudismudeli seast. Kuus finalisti rivistati 17. oktoobril Laitse RallyParkis, kus tehti ühiselt viimane põhjalikum proovisõit enne lõpp-punktide jagamist.

Eesti aasta auto 2019 superfinalistid on (tähestiku järjekorras)

Audi A6
Ford Focus
Kia Ceed
Kia Stinger
Peugeot 508
Volvo V60

ÄRAARVAMATU LÕPPMÄNG

Tiitlivõitja selgub novembri keskpaigas, kui kõigi 18 kohtuniku punktid on Tehnikamaailma peatoimetaja ja EAA peakohtuniku Tõnu Ojala kätte jõudnud ja kokku löödud.  Võitja tehakse teatavaks ETV Ringvaate saates.

Tõnu Ojala on kommenteerinud, et tänavune finaal saab olema ettearvamatu, kuna valitud kuuik on erakordselt äge. Acceleristat esindab EAA-l peatoimetaja Ylle Tampere, kes samuti on tõdenud, et võistlus on tänavu rohkem kui põnev.

“Ülitugev konkurents ja väga hea töö Eesti kohtunikelt! Lootsin, et maailma naiste aasta auto valimisel võtan väikese revanši nende mudelite osas, mis EAAst välja jäid, aga jäin pika ninaga – WWCOTY kuue parima hulka jõudsid vaid noobelautod, peamiselt linnamaasturid.”

Vikerraadio saatele “Huvitaja” 19. oktoobril antud intervjuust selgus, et Ylle Tampere üks lemmikuid, mis ei jõudnud kummagi võistluse finaali, on elektriauto Nissan Leaf: “Saan veel niipalju öelda, et oleksin emma -kumma tiitlijagamise lõppheitluses tahtnud näha ka mõnda Toyota, Subaru ja Hyundai uudismudeleist.”

HÄÄLETA JA SÕIDA!

Seda, mis autole annaks Tampere Eesti aasta auto 2019 tiitli, saavad Accelerista lugejad peagi teada. Siis, kui on selgunud see üks õnnelik, kes Tampere parimaks nomineeritud autoga terve nädalavahetuse proovisõita saab.

Seda, mis auto valiksid aasta autoks Accelerista lugejad, näeme lisatud hääletuse tulemusest. Igaüks saab oma eelistusest teada anda, valides kuue seast selle ühe “õige”. Proovisõiduloosis osalemiseks on vaja aga veel ühte liigutust – kommentaari FBs.

Sõiduloosist osavõtmiseks tuleb tabelist valida kuue EAA finalisti seast auto, mis Sinu meelest aasta auto tiitlit vääriks ning jätta kommentaari (kas siin või FB-s) arvamus, millise auto Ylle Tampere oma nimekirjas esimeseks hääletab. 

Tundub keeruline? Ei ühtigi, sest mäng ei käi mõisa peale. Proovisõit läheb loosi kõikide kommenteerijate vahel, sõltumata nende eelistusest ega sellestki, kus kommentaar loo alla jäetakse. Kõik kogume kokku!

DETSEMBER TULEB TEISITI!

See õnnelik kommenteerija, kes kogu nädalavahetuse tuttuue proovisõiduautoga ringi vurada võib, saab auto võtmed reedel, 30. novembril ning tagastab sõiduki 3. detsembri hommikul. See tähendab, et tema jaoks tuleb tänavune detsember teisiti – üllatusega!

Sest vaevalt, et keegi praegu 100-protsendilise kindlusega öelda julgeb, et just selle auto paneb peatoimetaja omas EAA nimekirjas esikohale.

“Äraarvamismäng on ju seda lõbusam, et natuke on veel aega Tõnu Ojalale oma punkte saata,” muigab peatoimetaja.

“Lugesin WWCOTY tänavuse superkuuiku avalikustamise järel tulnud kommentaare ja seal oli hulgani neid, kes ütlesid, et naise meel ongi ettearvamatu. Ma siiski lohutan, et EAA puhul ma oma arvamust muutma ei hakka, olen oma valikutes kindel.”

Accelerista toimetus loosib õnneliku võitja samal päeval kui selgub Eesti aasta auto 2019. Võitjaga võetakse otse ühendust, et leppida kokku proovisõidu ja selle kajastamise üksikasjades.

Kaanepilt: kollaaž tootjate fotodest

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.