Kolmapäev, 1. veebruar 2023
Volkswageni sõidu- ja tarbeautode maaletooja Moller Baltic Importi tänavuse aasta seitsme kuu tulemused näitavad Baltikumi autoturu elavnemist ning kiiret kasvu.

Võrreldes 2020. aasta esimese poolega on Eestisse tarnitud Volkswageni autode arv kasvanud ligi 90%. Eestis müüdi esimese seitsme kuuga 1743 autot. Tellimuste arv on Baltikumis aegade kõrgeim ning võrreldes eelmise aasta esimese seitsme kuuga kasvanud 108%.

Moller Baltic Import tegevjuhi Ilze Grase-Ķibilde sõnul on autoturu taastumise taga kaks peamist põhjust. „Esiteks tõi tarbijate kindlustunde taastumine kaasa suurenenud huvi Volkswageni tooteportfelli vastu. Eriti populaarne on linnamaasturite segment, mis moodustab nüüd 2020. aasta esimese seitsme kuuga võrreldes 55% kogu brändi müügist. Eestis müüdi 882 linnamaasturit (müügikasv 185%). Enimmüüdud linnamaastur on Tiguan, millele järgnevad T-Cross ja T-Roc,“ kommenteeris Grase-Ķibilde.

Volkswagen Tiguan eHybrid

Teise põhjusena tõi Moller Baltic Import tegevjuht välja suurenenud huvi elektri- ja hübriidsõidukite vastu. „Elektrisõidukite müük kasvas Eestis üle 142 protsendi ning Volkswageni elektrisõidukite müük 78 protsenti. Baltikumis on Volkswagenil elektrisõidukite segmendis 28-protsendiline turuosa ning tarbijate seas ollakse eelistatuim automark,“ lisas ta.

Ka Volkswageni elektrilised tarbesõidukid on tarbijate seas populaarsed – e-Crafter on Baltikumis ettevõtete seas üks eelistatuim valik. Tarbijad otsivad üha enam ka keskkonnasõbralikke ning ökonoomsemaid sõiduvahendeid, mistõttu on Baltikumis kasvanud nõudlus hübriidsõidukite järele. Vähese müügil oldud aja jooksul on uue Tiguan eHybrid pistikuhübriidi müük tõusnud 20 protsenti.

“Hoolimata pidevalt muutuvast olukorrast autotööstuses, suutsime seitsme kuu jooksul saavutada oma kõige ambitsioonikamad tulemused. Loodame sarnaselt jätkata ka aasta teises pooles, kuid samal ajal peame arvestama ka pooljuhtide puudusest tingitud tootmise aeglustumisega. Selle tõttu on hetkel sõidukite tarneajad tavapärasest pikemad. Seega oleme oma klientidele tänulikud usalduse ja kannatlikkuse eest,“ rõhutas Grase-Ķibilde.

Keskendudes elektromobiilsuse ja digitaliseerimise suunale kasvatas Volkswagen oma turuosa Baltikumis ligi 16 protsendini. Volkswageni müük kasvas 2020. aasta esimese seitsme kuuga võrreldes 43 protsenti. Samuti tugevdas Volkswagen oma juhtpositsiooni elektriautode segmendis.

Volkswagen ID.3

Aasta esimese seitsme kuuga kasvasid elektriautode tarned eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 30 protsenti. Tänavuse aasta populaarseim elektriauto mudel on Volkswagen ID.3, mis on nüüd saadaval ka väikseima 55 kWh akuga (baashind Eestis 34 700 EUR). Juhtiva elektriautotootjana pakub Volkswagen praegu üht turu suurimat e-autode portfelli – väike e-up!, Golfi-suurune ID.3, ID.4 (mõtted selle kohta kuulatavad Istmesoojenduse taskuhäälingus) ja nelikveoline ID.4 GTX. Viies, kõrgema klassi linnamaasturi mudel ID.5 lisandub valikusse järgmisel aastal.

Crafteri ja Multivani ning täiselektrilise e-Crafteri heade müügitulemuste tõttu kasvas Volkswageni väikeste tarbesõidukite müük võrreldes 2020. aasta esimese seitsme kuuga 38 protsenti. Crafteri (kasv 74%) ja Multivani (kasv 63%) müügikasvuga kindlustas Volkswagen Baltikumis 11,4 protsendilise tarbesõidukite turuosa.

Järgmised sammud väikeste tarbesõidukite segmendis on Multivan 7 eelmüügi algus oktoobris ning täiselektrilise ID.Buzz peresõiduki maailmaesmaesitlus uuel aastal.

Fotod: Volkswagen, Indrek Jakobson

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.