Esmaspäev, 5. detsember 2022
Volkswagen esitles 28. aprilli õhtul ID.4 GTX-i, mis on tootja elektriliste sportautode rivis esimene pääsuke. Olulisemgi kui ühe uue sportliku sõiduki tulek on saksa tootja nullemissiooni programm, mida oma kõnes puudutas brändi tegevjuht Ralf Brandstätter.

Berliini Tempelhofi lennujaamas toimunud esitluse peategelane ID.4 GTX on kahtlemata tähelepanuväärne ning äge sportlik elektriauto, ent olulisem ühe mudeliarenduse esitlusest oli VW brändi tegevjuhi Ralf Brandstätteri ettekanne.

Volkswagen ID.4 pälvis hiljuti Maailma aasta auto tiitli ning Euro NCAP hindas seda kõrgeima hindega ehk 5 tärniga. ID.4 on järjekorras teine tootja uuel platvormil põhinev täiselektriline sõiduauto ning sellest loodetakse müügihitti lisaks Euroopale ka USA-s ja Hiinas.

ID.3 ja ID.4 e-autosid on nüüdseks Euroopas müüdud umbes 80 000 ja 2030. aastaks loodab Volkswagen oma elektrisõidukite müüki kasvatada siin 70% võrra.

Brandstätteri sõnul on ID. perekonna jõuline edenemine vajalik, et täita seatud eesmärki jõuda 2050. aastaks 0 – emissioonini (kogu tootmine on kliimaneutraalne). Strateegia “Accelerate” tulemusena peaks Volkswagen olema maailma kõige kestlikum bränd.

ID.4 GTX omakorda peaks olema tõestuseks, et elektriautoga sõita on lahe – selles on ühendatud sportlikkus, nutikas tehnoloogia ja elamuslikkus. Edaspidi tähistab laiend GTX auto nime taga suuremat võimsust, vilgast juhitavust ja sooritusvõimet.

220 kW ja 77 kWh akupakk

ID.4 GTX on elektriajamiga varustatud nii esi- kui tagateljel ja seega nelikveoline. Võimsust on sel kuni 220 kW (299 hj)* ning selle 77 kWh aku võimaldab ühe laadimisega sõita kuni 480 km (WLTP).

Maksimaalselt 125 kW laadimiskiirus võimaldab 30 minutiga saada juurde kuni 300 km sõiduulatust. Nullist sajani kiirendab ID.4 GTX 6,2 sekundiga. Sõiduki tippkiirus on elektrooniliselt piiratud 180 km/h.

ID.4 GTX võtab sappa kuni 1200 kg haagise ja selle teljevahe on 2,77 m. LED-maatriks esituled ja iselülituvad kaugtuled on standardvarustuses. Tagatulede juures on kasutatud 3D lahendust.

Süsinikneutraalsuse üks komponente on klientide keskkonnateadlikkus: Volkswagen loodab, et auto laadimine toimub nn rohelise ehk taastuvenergiaga.

Uuendatud tarkvaralahendused

Keskkonsoolis on kuni 12-tolline puutetundlik ekraan, auto kuuletub häälkäsklustele ning suhtleb autojuhiga ka valgussignaalide abil. Lisavarustuses on liitreaalsuskuvaga esiklaasinäidik.

ID.4 GTX tark- ja riistvara põhinevad uuel süsteemil: iga kolme kuu tagant tehakse uuendusi üle õhu, sarnaselt Teslale võivad lisanduda ka uued funktsioonid ja kohandamisvalikud.

Eestisse ootame mai teises pooles

Sportlikku ID.4 GTX-i on Eestisse oodata mai teises pooles. ID.4 on müügil märtsi lõpust ning klientide huvi on VW elektriautode vastu olnud suur.

Eelmisel aastal suutis VW AG oma täiselektriliste mudelite müüki enam kui kolmekordistada ning plaanib hiljemalt 2025. aastaks saada ülemaailmseks e-mobiilsuse liidriks.

Järgmise viie aasta plaanid hõlmavad umbes 46 miljardi euro suuruseid investeeringuid e-mobiilsusesse ning oma autopargi hübridiseerimisse.

_______

*Maksimaalse võimsuse saavutamiseks on kõrgepingeaku puhul vajalik kindel temperatuurivahemik 23-50 ° C ning vähemalt 88-protsendiline aku laetuse tase

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.