Esmaspäev, 4. märts 2024
Ajal, mil suur osa tootjaid keskenduvad elektrile kui tulevikuautode peamisele liigutamisvahendile, on vähesed võrdväärset rõhku panemas ka vesinikulahendustele.

Selles võtmes oleme varem korduvalt kirjutanud Toyotast kui teenäitajast, kes lisaks vesinikkütuseelemendist voolu tootvate elektriautode arendamisele tegeleb ka vesinikpõlemismootoritega, näiteks see V8 või see GR Yaris. Mõnevõrra ootamatult tuleb välja, et sama teeb ka Ford.

USA väljaanne “Muscle Cars and Trucks” leidis nimelt värske Fordile kuuluva patendi, milles kirjeldatakse turbo ja otsepritsega vesinikpõlemismootorit, milles pakutakse lahendust vesinikuga seotud detoneerimisprobleemile. Vesinik on üpris volatiilne ja talle lihtsalt meeldib plahvatada! Selleks piisab juba valest õhu ja kütuse suhtest.

Kui süttimine valel hetkel juhtub, on sellel ilmselgelt mootori elueale ja dünaamikale kehv mõju. Fordi patent proovib seda lahendada, eraldades õhu ja kütuse täielikult kuni silindrisse jõudmiseni – vesinik jõuab sinna otsepritse tulemusena, õhu eest vastutab EGR-klapp. Õhu täpsemat silindrisse jõudmist ajastab omakorda muutuv klapiajastus.

Kuigi patent näitab vaid üht silindrit, on lootust, et see võib viidata ka mõnele suuremale mootorile – miks mitte Mach-E kõrvale ka üks Mustang, mille kapoti all on vesinikku põletav V8?

Fotod: Ford

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN