Reede, 23. veebruar 2024
Paar nädalat pärast väike-keskklassi elektriauto Chevrolet Bolt esitlust CES messil pani General Motors plahvatama uudispommi, teatades et 2017. aastal jõuab Euroopas müügile sõsarmudel Opel Ampera-e. Opeli märki kandva elektriauto Euroopa esmaesitlus leiab juba paari nädala pärast aset Pariisi autonäitusel.

1. – 16. oktoobrini on Pariisi autonäitusel väljas Opeli viiekohaline elektriauto Ampera-e.  Autot saab näha näitusehallis nr. 5-2, 501. boksis. Ampera-e peaks andma esimese vihje uuest akutehnoloogiast ning elektriajamist. Praegu on teada, et särtsaka mootori pöördemoment on 360 Nm.

Opel Ampera-e

PÄRIS SÄRTSAKAS SÕIDUK

Aku toidab elektrimootorit võimsusega 150 kW/204 hj. Kompaktauto, mis on mõeldud linnas ja maanteel liiklemiseks, saavutab 50-kilomeetrise tunnikiiruse vaid 3,2 sekundiga ning kiirendab möödasõiduks 80’lt 120 km/h’ni esialgsetel andmetel 4,5 sekundiga. Seega on Ampera-e sooritusvõime võrdväärne Opeli sportlike OPC mudelite omaga.

Auto tippkiiruseks lubab tootja 150 km/h, sõiduulatuse osas antakse esialgu põiklevaid vastuseid. Chevy Boltile andis GM lubaduse kogunisti 320 km ühe laadimisega läbida ning eriti suurepärase uudisena saab auto aku vähem kui 20 minutiga 80% peale laadida. No loodame, et kogu see ilu hakkab kaasas käima ka Opeli Ampera-e’ga.

SÕIDURAADIUSEST ESIALGU EI SÕNAGI

Ampera akupakk on paigutatud põranda alla, mis jätab salongi ruumi viie reisija jaoks ning lubab auto pakiruumi võrrelda väike-keskklassi konkurentide tavapäraste numbritega.  Ampera peaks sobima suurepäraselt linna- ja suburbiainimese igapäevasõitudeks ning – eriti arvestades Eestis praegu jõude seisvat laadimisvõrgustikku – vajadusel võimaldama ka pikki matku teha.

Hinna kohta ei ütle tootja sõnagi, sõsarmudel Chevy Bolt maksab 30 000 euro ümber, ehk õnnestub Ampera-e ka kuskile sellesse hinnavahemikku tuua, sest siis kaoks tõenäoliselt ka vajadus kõikvõimalike elektriautode toetusskeemide järgi. 30 000 põneva ja hästi edasi liikuva auto eest, eriti kui see tuleb koos mürkrohelise südametunnistusega, ei ole ju üleliia palju!

INTERNET ON INIMÕIGUS KA E-AUTOS

Tootja keskendub tutvustavates materjalides põhjalikult moodsale ühenduvusele. Nagu selgub, on Ampera-e pikal sõidul nutikas meelelahutuskeskus. Uue põlvkonna Opelite digitaalne ühenduvus leiab tee ka Ampera-e pardale.  Auto varustusse kuulub uue põlvkonna IntelliLinki info- ja meelelahutussüsteem ning Opel OnStar.

Olenevalt saadavusest võimaldab see side- ja teenustesüsteem ühendada Wi-Fi pääsupunktiga korraga kuni seitse mobiiliseadet. Apple CarPlayga ja Android Autoga ühilduvad IntelliLinki süsteemid võimaldavad nutitelefone hõlpsasti autosse integreerida, tagades reisijatele juurdepääsu oma muusikale ning lubades laadida alla filme. Need on mõned näited meelelahutusfunktsioonide rikkalikust menüüst.

Opel Ampera-e

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Loodetavasti ei hakka see siiski nii välja nägema, et autosse end mahutanud viis inimest käivitavad kokku seitse nutiseadet ja hakkavad siis üheaegselt oma muusikat mängima, filme laadima ja muul moel sõitu eksitama…

Moodne auto on katlemata väga tore, aga rohkem kui internetiga ühenduvus huvitab meid praegu sõiduraadius, akude laadimise kiirus, laadimisstandard, auto hind ja saadavus. Millal tootma hakatakse? Millal jõuab? Millal Eestisse jõuab?

Chevrolet Boltist on kuulda seda, et tootmisliini käivitamine võtab arvatust rohkem aega ning tänavu tõenäoliselt tellijad oma autosid kätte ei saa. Ametlikult ei ole GM neid kuulujutte kommenteerinud. Oleme igal juhul ootel, taskukohased elektri jõul edasi liikuvad sõsarmudelid kütavad põnevust.

Allikas ja meedia: Opel

Chevrolet Bolt teeb Teslale tuule alla

Opel toob 2017. aastal Euroopa turule uue elektriauto Ampera-e

KOMMENTEERI SIIN