Pühapäev, 3. märts 2024
Elektriautode sõpradel on põhjust rõõmustamiseks, sest uue Chevrolet Bolt särtsuka müüki jõudmine ei ole enam mägede taga. Neljakohaline, täiselektriline Bolt jõuab müüki 2016. aastal ja maksma hakkab see umbes 30 000 dollarit.

Bolt külg

Kahtlemata on tegu elektriautode turul ühe oodatuma uudisega, sest Bolt tuleb lööma selliseid konkurente nagu Tesla Model 3 ja BMW i3. Chevrolet lubab Bolt’i sõiduraadiuseks 320 kilomeetrit – see on rohkem kui i3- l ja Nissan Leafil ja sama palju kui lubatakse uue Tesla Model3 sõiduulatuseks.

ülalt alla 4 kohtaTesla Model3 saabki ilmselt olema Bolti kõige kibedam konkurent, ennekõike Tesla peaaegu ikoonilise kuulsuse tõttu. Teiseks jõuavad mõlemad autod enam-vähem samal ajal müüki- Model3 eeltellimuste vastuvõtt peaks algama 2016. aasta märtsis. Chevrolet Bolti kasuks räägib odavam hind – Model3-e kohta on teada, et ta hakkab maksma umbes 35 000 dollarit. See on 5000 rohkem kui Chevrolet’l.

Kindlasti saab Bolt olema nende ostjate eelistus, kes tahaksid elektriauto puhul rohkem futuristlikku välimust ja kaasaegseid materjale. Kui ainult kesta järgi otsustada, siis tahab Bolt kliente ära võtta BMW i3-lt. Selgelt on sihitud sihtgruppi, kellele meeldivad askeetlikud, ergonoomilised vormid ning uudsed materjalid.

Bolt interjöör

Bolti kontseptautot esitleti tänavusel Detroiti autonäitusel. Siis lubati, et mudel jõuab tõenäoliselt müüki 2017. aastal. Vahepealsed arengud elektriautode turul aga on tootjat ilmselgelt kannustanud ning äsja lubas GM, et Bolti’i tootmisse minevat mudelit esitletakse juba CES- tehnoloogiamessil. On teada, et General Motorsi juht, Mary Barra peab 6. jaanuaril seal oma avakõne ning tõenäoliselt esitletakse siis ka uut Chevrolet’ Bolti.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Ehkki GM Chevrolet tõmbas otsad Euroopas kokku, selleks, et anda hingamisruumi Opelile, on lootust, et Bolt mingeid teid pidi ka Vanale Mandrile jõuab. Kui realiseerub GM eesmärk, teha konkurentidele uut ja vana ning müük Ameerikas (ja Aasias?) hästi läheb, ei saa ükski tõsiseltvõetav elektriautode tootja jätta tähelepanuta Euroopa kasvavaid särtsuturge.

Chevrolet Bolt ennustatav 320 – kilomeetrine sõiduraadius ning üsna lahedalt kaasaegne välimus võiks ahvatleda neid ostjaid, kelle igapäevasõitudest valdav osa toimub linnas ja kuni 50 km raadiuses keskusest. 300+ kilomeetrit ühe laadimisega annab sel juhul vabaduse, laadida sõidukit ülepäeviti. Kui see on tõsi, et Bolt hakkab maksma 30 000 dollarit, siis on see isegi nõks odavam kui Nissan Leafil. Aga Leaf on oma olemuselt autotööstuse… nähtud uudis ning selle äsja uuenduskuuri läbinud mudeli sõiduraadius on 70 km väiksem. Ootame huviga, mis juhtuma hakkab.

Bolt tagant

Allikas ja pildid : General Motors

 

 

KOMMENTEERI SIIN