Pühapäev, 4. detsember 2022
Sõidupuristide ja autohullude nimistus on üks auto, mille valmimist oodatakse pikisilmi vaat et rohkemgi kui Aston Martin Valkyrie või Mercedes-AMG One. See auto on loomulikult T.50.

Paljude arvates saab see masin olema sisepõlemismootori tõeline luigelaul, millele ükski moodne auto ligilähedalegi ei saa. Sõidupuhtuse ja -tunnetuse mõttes ei saa miski vastu ülikergele ning suurepärase vabalthingava mootoriga masinale. Gordon Murrayle omaselt aga on McLaren F1 vaimne järeltulija vürtsitatud ka nii mõnegi nutika lahendusega, sealhulgas aktiivne aerodünaamika.

Masina prototüüpide testimine käib täie hooga ning märtsis viidi T.50 esimest korda rajale – nagu ikka, tuleb arendusele läheneda tasa ja targu ning seetõttu olid mootoripöörded ja kiirus loomulikult piiratud.

Pisut hiljem avalikustati video sellest, kuidas Cosworthi arendatud 3,9-liitrine V12 mootoristendis oma uskumatuna tunduva 12 100 RPM pööretepiirikuni laulab. Kui mootor kõlab nii hästi ilma lõpetamata väljalaske ning koormuseta, siis saab esimene päris sõit olema meeliülendav. Tegu on, muide, kõrgeimapöördelise tänavakõlbuliku V12 mootoriga läbi ajaloo!

Nüüd on arenduses käes järgmine etapp – endisel Top Geari testrajal Dunsfoldi lennujaamas läksid rajale nii projekti vanemtestpiloot Steve Hays kui vanameister Murray ise. Sel korral olid mootori pöörded piiratud 5000 juurde, kuid sellegipoolest kõlab T.50 ingellikult!

T.50 on täiesti kompromissitu lähenemisega loodud hüperauto, mida toodetakse vaid 100 eksemplari. Esimesed autod jõuavad ostjateni järgmisel aastal.

Meedia: Gordon Murray Automotive

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.