Teisipäev, 5. märts 2024
Tee test ja pane oma julgus proovile! Enne asja kallale asumist, palume kõigil meeles pidada, et seda katset tavaliikluses ja koduste vahenditega järgi teha on ohtlik! Kaetud akendega autoga sõitmist võib harjutada üksnes selleks ette nähtud ja turvatud kohtades. Alljärgnev video on filmitud õppesõiduplatsil ning sõitjaid assisteerivad vilunud instruktorid.

Seat esitles tänavu kevadel tuttuut linnamaasturit Ateca. Selleks, et auto moodsate tehnoloogiate võimekusest parem ülevaade anda, tulid turundajad ideele, panna inimesed sõitma ekstraordinaarses olukorras ehk pimesi. Kui esialgu proovisid “pimetesti” rahvusvahelisel esitlusel kogenud autoajakirjanikud, siis nüüd on Seat astunud rahva sekka ja kutsub vabatahtlikke katsejäneseid.

Kaunil suvepäeval jalutavad Seati instruktorid mööda Barca sumisevat rannaala ja otsivad inimesi, kes oleksid nõus osalema pöörases katses, sõita autoga üksnes kaamerasilmale toetudes. Test viiakse läbi ettevalmistatud õppesõiduplatsil, kuhu on maha märgitud sõidurada, mis omakorda on tähistatud värviliste tuutudega – kui läheb hästi, jäävad tuutud püsti; kui juht eksib, on “laibarida” taga.

Saksamaalt abikaasaga koos Barcelonasse puhkama tulnud Stefan võtabki väljakutse vastu ja istub koos instruktoriga Ateca linnamaasturisse. Auto aknad on papiga kaetud, salongis on täiesti pime. Ainsana helgib keskkonsoolis infolust, kuhu 360-kraadi kaamerasüsteem kuvab auto ümbrust. Test võib alata.

Stefan on alguses veidi hämmeldunud ja kartlikki, sest ta ei ole kunagi varem manööverdamiseks või edasiliikumiseks üksnes autoabilisi kasutanud. Ateca 360-kraadi kaamerasüsteem koosneb neljast kaamerasilmast, mis reaalajas auto ümbrust jälgivad ning mille juht saab vajadusel iga kell sisse lülitada.

Kaamerasilmast on abi näiteks kõrges rohus või kitsal tänaval liikudes. Eraldi kaamera kuvab pilti ka auto kohalt, hõlbustades vahemaa hindamist lähedalolevate obektidega, näiteks kitsukeses parklas on see pea asendamatu abimees.  Stefanil, meie loo peategelasel, on sellest kaamerast suur abi tuutude vahel laveerimisel.

Selgub, et korralike abisüsteemide toel on pimesi sõit täiesti võimalik. Stefan on päris üllatunud, et saab pöörase katsega puhtalt hakkama. Tõsi, see test ei sobi kindlasti linnatänaval eksperimenteerimiseks, oma julguse ja sõiduoskuse proovilepanemiseks tuleks pöörduda sõiduinstruktori poole ja paluda tal aidata katset läbi viia. Suurel osal uutest autodest on pardakaamerad olemas, nende võimaluste tundmaõppimiseks on pimesi sõit kahtlemata üks võimalus.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Manööverdamine ei saa kunagi olla liiga hästi käpas. Seda tuleb harjutada niikaua, kuni auto juhtimine on päevakorral. Sestap soovitamegi – tee aeg ajalt test, kui hea manööverdaja sa oled!

Kui ei viitsi sõiduõpetajat kuumaks ajada ja suurejooneliselt asja ette võtta, tee meistriks saamise eesmärgil aeg-ajalt “ämmahoovi” või paiguta auto kitsas parklas millimeetri täpsusega parkimiskohale. Päris kindlasti toob oskuslik, optimaalselt ruumi kasutav manööverdaja kaasliiklejatele naeratuse näole. Iseendale kahtlemata ka!

Kui sellest veel väheks jääb, tee allpool viidatud test; ja vaata, milline parklastrippar sa oled! Ateca kohta loe läemalt siit.

Allikas ja meedia: Seat

Tee test ja leia oma parklastrippari – nimi!

Seati uus linnamaastur on esitletud ja kannab nime Ateca

 

KOMMENTEERI SIIN