Pilk peale, käsi külge: uus MINI Countryman on korraks Eestis, et eeltellimiskampaania käima tõmmata

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Eelkäijast suurem, ruumikam, mugavam
Kompaktne kõikjalsõitja, sobib ka pere ainsaks autoks
Esiveolise Countryman Cooperi hind 27 000€
Ametlik müük algab Eestis 11. veebruaril 2017
Uhiuue MINI Countryman’i eelesitlus koos ettetellimise võimaluse väljakuulutamisega toimub Eestis 5.jaanuaril, ametlikult algab kompaktmaasturi müük esindustes tänavu 11. veebruaril. Kasutasime võimalust ja vaatasime populaarse kõikjalsõitja uudisversiooni üle enne kõikide katete pidulikku langemist ning leiame, et seda autot võiks salongi uudistama minna küll.

Ühena vähestest ei ole MINI oma värskeima generatsiooni uut mudelirivi luues andnud ära millimeetritki sellest omapärast, mis paneb isegi jalgratturid autole järele vaatama: MINI on MINI.

Countrymani teine generatsioon on esimesest mõnevõrra suurem ning selle välimuses on veel rohkem markeeritud “olen väike, aga tubli, ja peki asemel on puhas lihas”- olekut. Rõhk on jätkuvalt sõiduvõimekusel – ning hübriidi puhul – ka keskkonnasõbralikul sooritusvõimel. Esialgu saame Eestis auto müügikontekstis rääkida siiski vaid sisepõlemismootoriga versioonidest.

ESIMESEST PÕLVKONNAST… LOOMULIKULT SUUREM!

2010. aasta mudeliga kõrvutades on tutikas Countryman kasvanud 200 millimeetrit pikemaks ja 30 millimeetrit laiemaks, teljevahet on venitatud 75 millimeetri jagu. Salong on esimese Countrymani omast tuntavalt ruumikam, pakiruumi on kasvatatud lausa 220 liitri võrra (450-1309 l, sõltuvalt, kas tahetakse piknikku pidada või mitte).

Selle piknikuga on tegelikult täitsa tõsine lugu. MINI, millele omanikud kipuvad andma nime nagu kallile lemmikloomale, on seekord originaalsuse osas asja tõsiselt ette võtnud ja väidab, et seiklust ei ole kunagi liiga palju; piknikku ammugi mitte – auto kaks tagumist istet on võimalik kolme liigutusega nurka kokku pakkida, et moodustada sõiduki tagaossa korralik piknikuplats või magamisnurk, kui soovite.

Ehk siis: tere tulemast tuppa, kus üksteiselt võtavad mõõtu noobelmarkide kompaktsed kõrgendatud neljarattalised, näiteks Audi Q2, M-B GLA, Volvo tulevane (tingnimega) 40-seeria jt. Ainult et… tuppatulija on MINI. Mis tähendab, et toas olijatel ja hiljem lisandujatel on päris keeruline vähemalt sama originaalse müügiargumendi leidmisega… piknik on igatahes juba võetud.

This slideshow requires JavaScript.

VEERMIK JA JÕUALLIKAD

Uus Countryman, mis põhineb UKL2 veermikuarhitektuuril, tõotab põnevaid aegu. Nimelt tihendab BMW, mille üks tütarfirma MINI on, lähiajal oluliselt oma hübriid- ja elektrisõidukite rivi ning see platvorm on loodudki, mõeldes kaasaegsetele lahendustele.

Hübdiirajamiga MINI Cooper S E Countryman ALL4 pistikhübriidi tutvustati maailmale esmakordselt  2016. aasta sügisel, millal “e-maakas” Euroopas ja Eestis müügile tuleb, seda täna me täpselt veel ei tea.

Hübriidne Countryman on võimeline sõitma puhtalt elektri jõul kuni 40 km, selle tippkiirus on 125 km/h ning elektriajam toetab sisepõlemismootorit kuni kiiruseni 80 km/h. Ahvatlev variant originaalsele linlasele, kas pole?

Eestis jõuab uus Countryman esialgu müügile traditsiooniliste sisepõlemismootoritega: 1.5-liitrise, 136hj R3 ja 2-liitrise,192hj R4 bensiinimootoriga ning R4 kaheliitrise diisliga, mil võimsust kas 150 või 190hj, mudelist sõltuvalt.

Seda, kas valida 136hj Cooper või 192hj Cooper S, rihtida 150hj Cooper D suunas või võtta maksimum ja veeretada garaaži 190hj Cooper SD Countryman, peab igaüks ise otsustama.

Kõiki valikus olevad “maakad” saab nii esi-kui nelikveolisena (ALL4) ning Cooper SD puhul võib mootorile juurde võtta ka 8-käigulise Steptronic automaatkasti. Lähemalt saab mudelite eripäradega tutvuda maaletooja lehel.

This slideshow requires JavaScript.

ESMAMULJE: PALJU RUUMI JA PÄRIS VAIKNE

Pildistamiseks toodi õuele “kõige-kõigem” ehk 190-hobujõulise R4 diiselmootoriga MINI Cooper SD Countryman. Sisse istudes tekkis hetkega kodune tunne – pisikeses kõikjalsõitjas on kõik sama loogiline ja hoomatav kui uue generatsiooni MINIs. Ja ruumi on palju!

Auto tagaiste oli “piknikuplatsiks” alla lapitud, nii ei saanud praegu üle kontrollida, kas kahe tagumise istekoha vahel on “pane kääbik peadpidi topsihoidikusse ja varbad aknale”- plats või on selle asemel nüüd enam-vähem istekoht viiendale sõitjale – pildi pealt tundub, et kõrsikumõõtu spordihull peaks mahtuma.

Fakt, et uue Countrymani puhul on pearõhk seiklusel, seega viis olekski ühekorraga liiga palju: neli, mis kenasti kaks+kaheks jaguneb mõjub sootuks tervislikumalt. Ja pere puhul pole nagunii vahet, lapsed on väikesed ja nad saab tagaistmele kokku rullida. Allakirjutanu kasutas nn. piknikuplatsi tagaluugist sukeldumiseks ja mõne rooliplaani võtmiseks.

Kabiinis on mugav (tipptase, arusaadav) ja vaikne. Edaspidi tuleb järele uurida, kas MINI on konkurentidelt snitti võtnud ja kasutab Countrymani tippversioonidel topeltklaase, et väljast sisse tuleks vähem, seest välja ei midagi (see kõik on minu!) ja korralik audiopilt püsiks seal, kus tema koht – sõitjateruumis.

Need mõned sõõrikud, mida tuli joonistada, et elektripostid pildile ei trügiks, veensid loo autorit, et uus Countryman ei ole sõiduvõimekuse olulisust alahinnanud – kadestamisväärne manööverdamisvõime ja tõenäoliselt ka maastikusuutlikkus on “maakale” alles jäetud. Eks me testime lähitulevikus pikemalt! Lühike deit veenas, et auto väärib tõsisemat proovilepanekut.

HINNAD JA TELLIMINE

Jubedalt tahaks kireda, kiirustage, seltsimehed unetud! Tegelikult pole proovisõidule täna veel mõtet hullupööra rüseleda – esiteks on libe, ja teiseks jõuavad esindusse testautod veebruaris.

Küll aga võib tutika Countrymani üle vaadata 5. jaanuaril ning hinnakirjas järge ajades oma juba täna välja valida ja ära tellida. Tarneajad ei ole üle mõistuse, suvel on kindlasti kohal, et olla edev ja talvel… on Countrymaniga päris kindlasti lõbus.

Kukeaasta horoskoobis väitis Seajala Larry, et MINI päästab tänavu BMW. Countryman on kahtlemata 2017. autoaasta olulisim MINI mudel. Järgmisena oodatakse BMW-poolel viiendat ning aasta lõpus uut X3. Mis tähendab, et “maakas” saab kõige kärmemad tulijad pilke püüdma. Niisiis:

cpuntryman hinnakiri

Vali lähim esindus, lepi kokku proovisõit kaugesse tulevikku või telli juba täna

Loe, kuidas Veli eelmise põlvkonna Countryman Cooperiga poriorika poriorgia korraldas

Tekst: Ylle Rajasaar, pildid: Ylle Rajasaar, tootja

Ütle üks ilus MINI nimi! Britid uurisid välja maailma popimad MINI hüüdnimed

Suur liiklushoroskoop 2017: mida toob Punase Tulekuke aasta Eesti liiklejatele?

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.