Reede, 1. märts 2024
Britid kutsusid kogu maailma MINI-omanikke üles endast teada andma. Ühtlasi uuriti välja, kui paljud omanikud on oma autole nime pannud. Selgub, et MINI on kõikjal maailmas omanike silmis tõeline pereliige ning suur osa MINIsid kannab ka väärikalt kodanikunime.

Ajaloo esimesele MINIde kokkulugemisele laekus vastuseid igast maailma nurgast. Noorim küsitlusele vastanutest oli 17-aastane Luke Uus-Meremaalt, vanim 80-aastane John Põhja-Walesist. Valdav osa vastanutest on oma MINIle ka nime andnud. See võimaldas Mini World Live korraldajatel teha põnevat nimestatistikat ning raalida välja populaarsemad MINI hüüdnimed.

MINI

MINI ON ROHKEM POISSLAPS

“Ütle mulle üks ilus poisslapse nimi…” – 51% kõigist küsitlusele vastanutest tunnistasid, et nende meelest on MINI poisslaps ja nad on oma autole pannud ka vastava nime. Kõige populaarsem poisinimi on Marvin! Järgnevad Tommy, Jack, Dave, Stuart ja Bob.

Siiski, 35% MINI omanikest leiab, et auto on tüdruk mis tüdruk ning 14% on arvamusel et tegu on uniseks -sõidukiga, mis vastavalt olukorrale on kas üks või teine või siis ei kumbagi, lihtsalt auto. Populaarseim tüdrukunimi on Minnie. Järgnevad Mollie ja Millie.

Loomulikult on olemas ka eriskummaliste nimedega MINIsid – kuidas tunduks näiteks Pingu (valge, musta katusega auto kohta), Tetley (tuntud teemark, auto on saanud selle nime seetõttu, et keres on rohkem auke kui teekotis), Mojo Jojo (ilge roheline kuri ahv Powerpuff Girls animafilmist)? Üks omanik on oma MINI nimetanud kuulsa waleslasest ragbimängija järgi Leigh Halfpennyks ning põhjendab nimevalikut sellega, et mõlemad – nii mängija kui auto on pisikesed, aga uhked ja sitked.

Tulles tagasi noorima küsitluses osalenu – Luke’i juurde Uus-Meremaalt – siis tema on oma auto nimetanud Sheldoniks, loomulikult telesarja The Big Bang Theory Sheldon Cooperi tegelaskuju järgi. Ja vanim osaleja, 80-aastane John Põhja-Walesist pani oma autole nime surnud naise auks. Mees sõidab ringi proua Mavisega.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Natukene Mini World Live korraldajad nüüd liialdavad, nimestatistika põhjal ei ole ükski eesti MINI-omanikest oma andmeid küll saatnud. Oleks päris põnev teada saada, kuidas siinmail neid pisikesi armsaid autosid nimetatakse? Paula? Pontu? Mati? Andke meile julgelt teada, teeme oma statistika!

[sam_pro id=”1_1″ codes=”true”]

2012. aastal valiti Mini  esimene põlvkond muuseas inglaste Autocar ajakirja poolt ajaloo olulisemaks Inglismaal toodetud autoks. Esimene Mini veeres tootmisliinilt 1959. aastal ning väikeste muudatustega toodeti seda autot kuni aastani 2000, ühtekokku 5,4 miljonit eksemplari. Mini loetakse autoks, mis on mõjutanud oluliselt kogu autotööstuse arengut.

Kui rääkida kuulsatest omanikest, siis seostub Mini lahutamatult Rowan Atkinsoni kehastatud Mr. Beaniga, kes on oluliselt mõjutanud meie kõikide huumorimeelt. Niisiis, Pontu või Paula? Andke meile teada!

 

Allikas: MWL

KOMMENTEERI SIIN