Suur liiklushoroskoop 2017 on kokku kirjutatud paljudele ebateaduslikele materjalidele ning küsitava väärtusega uuringutele toetudes. Lugematu hulga plära töötasid läbi Erik Teose, Tanja Šarl, Ajatu Krampis, Seajala Larry, So Olá Puhu Ya ja teised tunnustatud loovmõtlejad. Ühise pingutuse tulemusena on sündinud teos, mille tõlgendamine on iga lugeja püha kohus.

Idamaade kalendri järgi on 2017. aasta Punase Tulekuke aasta. Selle võimalikku mõju liiklejatele ja autoostjatele on lasknud uurida ning analüüsida mitmed rahvusvahelised kindlustusfirmad. On levinud praktika, et lisaks kuivale statistikale ja majandusanalüüsile maksavad kindlustusettevõtted kinni ka nn. populaarteaduslikke uuringuid.

Astroloogia on kahtlemata üks populaarsemaid ebateadusi, pakkudes inimesele võimaluse end kuskile lahterdada ning oma käitumisele õigustust leida.

Just seetõttu ei hoita astroloogia baasil järeldusi tegevate teadlaste pealt sentigi kokku. Magusa ja isikustatud suitsukatte all serveeritakse meile tihtipeale olulisi teadmisi, turvalisemaid käitumismalle, oskust olla parem inimene.

Eesmärk pühitseb abinõu: kui on vaja inimeste riskikäitumist muuta turvalisuse ja mõistuslikkuse suunas, sobib ettekäändeks ka mõne looma nimel kõnelemine. Vaatamegi alljärgnevalt, mida on meil siin Eestis eelseisvalt Tulekuke aastalt oodata.

 

kukk

2017: TULEKUKE AASTA

27. jaanuaril 2017 vahetab Ahvi välja Kukk. See uhkete sabasulgedega loom tahab alati olla tähelepanu keskpunktis. Kukk püüab iga hinna eest ronida kõige kõrgemale kohale, et sealt siis kõigi ülejäänute peale alla kireda.

Hea, kui ta piirdub vaid kiremisega… Enamasti kipub ülevalt alla sadama ka kõike muud, mis tähendab, et kogu ühiskonnal tuleb kõvasti pingutada korra ja puhtuse eest seismisel.

Kukke iseloomustab püsimatus ning ettearvamatus. Tegu on Suure Isemõtlejaga, kellele käskimine ja keelamine mõjub nagu hane selga vesi.

Kukk töötab üksinda või koos kaaslastega, kes taluvad pinget sama hästi kui tema ise. Liikluses on Kukk kiire ja isepäine: kui kuskil on ummik, rendib ta lennuki või võtab jalad selga ja jõuab igal juhul kohale.

Kukele meeldib väga kurameerida; igal pool, igal ajal ja peaaegu kõigega, mis natuke liigutab. Kukk on eeskujuks kõigile zoolise võrdõiguslikkuse poolt kõnelejatele.

Kerge kuramaaž algab kohe nüüd ja lõpeb tavaliselt siis, kui valitud objekt oma “jah”-sõna ütleb: siis läheb Kukk edasi uutele jahimaadele. “Jah” ütlevad enamasti kõik, zoost ja aastaloomast sõltumata.

Selleks, et Kuke meeleoludega paremini kohaneda ning kuramaaži lõppedes mitte depressiooni kukkuda, soovitavad meie loovmõtlejad lugeda uuesti allpool nimetatud artikleid, mis on õpetlikud ja aitavad saavutada soovitud eesmärgi, olgu selleks siis igavene teineteiseleidmine või lõplik üksteise silmist kaotamine:

1. Õpi sõitma traktoriga
2. Vali õige muusika ja tee ta tümaks!
3. Kingi talle vidin, milleta ta elada ei saa
4. Näita, et sa saad ka üksinda täitsa vabalt hakkama!
5. Vii ta romulasse ekskursioonile!

Päris lootusetu asi siiski ei tundu, sest Kukk võib ühel päeval otsustada, et on Selle Ainsa ja Õige leidnud. Siis seab ta sammud müügiosakonda ja ostab auto lihtsalt ära. Kukk ei pea õnneks eriti raha lugema, seega ostab ta selle auto, mis talle meeldib.

Sama kehtib ka suhete kohta. Kui Kukk on otsustanud, et just sina oled tema jaoks õige sõidukaaslane, ära kõhkle hetkegi: torma ehituspoodi, osta endale vahtplastist kõrvatropid ja roosad või kollased kaitseprillid, haara apteegist kõige suurem palderjanipurk, mida nad pakuvad ja asu tegudele!

Kukele sobib partner, kes püüab lendu tõusta ja kireda isegi siis, kui tiibade asemel on vanaema kootud käpikud. Ja kanad – teie tulge uuesti, kuni teist on vähemalt paabulinnud saanud, parem oleks siiski lõvi või tiigrina esineda.

Kuke entusiasm nakatab uuel aastal kõiki: isegi kui raha on vähe, seda üle ei loeta, vaid kolistatakse münte agaralt taskus, et elu ilusam tunduks.

On soodne aeg kõiksugu luksuslike ostude tegemiseks, enese näitamiseks, ennekõike iseendale rõõmu valmistamiseks. Ainult Jänes kükitab värisedes põõsa all ja kurdab, et ei jaksa isegi jalgratast osta.

Kõrged kontsad, tupeeritud soengud, torukübarad, patseertokid ja kolmekäigulised lillekorviga linnarattad tulevad jälle moodi. Škoda Nutikad Lahendused tõusevad au sisse, sest autodesse saab mugavalt paigutada jalutuskepi ja vihmavarju, mis on väga elegantne…

2017 JA TULEKUKE AASTA: KUUMAD LIIKLUSUUDISED

[dropcap]Populaarsed reisisihid [/dropcap]Punase Tulekuke valitsusajal tõmbavad kõiki matkajaid magnetina Mustamägi, Suur-Munamägi, Kiviõli seikluspark ja Tõnis Mägi kontserdid.

Suvel vallutavad autoromantikud üheskoos Õismäe ja Valgehobusemäe, kuhu kõvemad mehed end talve ootama seavad, et siis vanarehvidel otse Koera-aastasse liugu lasta.

[dropcap]Kanaummikud [/dropcap]Igasugune liiklus algab Kukeaastal enne Kukke ja Koitu, ja ka ummikute ajad liiguvad tavapärasest varasemaks.

Kukk ei saa läbi kanata, Koit aga ei oska laulmata, ja nii on liikluspildis rohkem kanapäid ning ooperilauljaid ja eriti tipptundide ajal seguneb ummikutes diislihais kaagutamise ja kiremisega, millest jalakäijatel ja ratturitel tuleb end jõuga läbi suruda.

[dropcap]Liikluspolitsei keeruline aasta [/dropcap]Lisaks taadeldud kiirusemõõtjatele jagatakse politseile välja helitugevuse mõõtjad, sest liiklusvaidlustes võidab see, kellel on kõvem hääl.

Ja neid vaidlusi tuleb palju, sest Punase Tulekuke aastal on suur osa liiklejatest veendunud, et just nemad on maailma parimad rallisõitjad. Liikluspolitsei ülesandeks on vaidlejate detsibellid üle kontrollida ja toimetada kinnimajja see, kes vähem kireda jaksas.

[dropcap]Üleriigiline reid “Kõik karjuvad!” [/dropcap]Üle vabariigi hakkavad toimuma pistelised kontrollreidid “Kõik karjuvad!” Kelle kopsumaht on väiksem kui kasutatava sõiduvahendi normatiivne rehvirõhk, tõstetakse roolist maha ja saadetakse lähimasse ühistranspordipeatusse, raskematel juhtudel ka Rail Baltica ehitusele.

Kahvatu häälekesega ja kehva kehaehitusega liikleja kujutab endast kaasliiklejatele ohtu: omas peas parim rallisõitja ei suuda olukorda lahendades isegi häält teha! Käib jala ja saavutab parema treenituse.

[dropcap]Plaksumais ja sihvkad [/dropcap]Algaval Kukeaastal jagatakse ummikutes tasuta teri ja plaksumaisi. Terakeste nokkimine ning sihvkade lahtinakitsemine rahustab liiklust ning aitab võidelda liiklusraevu vastu. Oluline on jälgida, et teri kõigile jaguks, muidu läheb kakluseks ja kohale peab jälle kihutama detsibellimõõtjaga liikluspolitsei.

[dropcap]Kohustuslik jäätmemaks [/dropcap]Plaksumaisist ja sihvkade sülgamisest tekkiva reostuse vältimiseks on Kukeaastal auto varustuses nõutav bioloogiliselt lagunev kilekott või paberkott tekkivate jäätmete kogumiseks.

Iga kalendrikuu lõpus on auto omanikul kohustus külastada jäätmejaama ning anda seal tekkinud biojäätmed üle. Jäätmejaamas prügi kaalutakse ning selle nõuetekohase käitlemise eest saab tasuda jäätmejaamas kas mobiili- või viipemaksega. Kehtib ka Pocopay.

[dropcap]Inspektor Kukeke [/dropcap]Tulekuke aastal liikluses tekkivate rohkete erandolukordade lahendamiseks korraldab Sisekaitseakadeemia 2017. aastal kõigile huvilistele tasuta Inspektor Kukekese kiirkoolituskursused.

Kursuse lõpus saavad verivärsked vabatahtlikud inspektorid eristuva univormi ja maalriredeli ning nad suunatakse tööle suurematesse liiklussõlmedesse nagu Stockmanni ristmik Tallinnas või Valga-Valka alkoshop-punkt.

Kirevas univormis inspektorite ülesandeks on tipptunnil iga minuti tagant jõuliselt kireda ja tiibu lehvitada ning tõmmata endale roolimobiilikute, kanapeade, pimekanade jt tähelepanu ning nad enda juurde meelitada. Üheks meelitusvahendiks on kahtlemata helkur, mis Kukeaastal igas vormis suure au sisse tõuseb.

[dropcap]Valga-Valka prillikontroll [/dropcap]Tulekuke aastal hakkab kehtima Valga-Valka alkoshopi parkla eritsoon, kus kõigil autojuhtidel tuleb kohustuslikus korras läbida prillikontroll. Inspektor Kukeke palub autojuhil ette panna nn joodikuprillid ning läbida aja peale slaalomrada.

Samasuguse raja läbivad kolmandas klassis jalgrattaluba taotlevad lapsed kaherattalisel (ilma prillideta). Autojuht, kes neljal rattal ei suuda harjutust aja peale veatult sooritada, saab kolmeks kuuks alkoshopi sisenemise keelu ning tal tuleb riigikassasse maksta trahv, mis arvutatakse auto pakiruumi (maksimaalselt laiendatava) litraaži põhjal, korrutades selle numbri 2017-ga.

2017 liiklushoroskoop
Vabatahtlikud Inspektor Kukekesed väliharjutust sooritamas

TULEKUKE AUTOAASTA 2017 ÜLDISED TRENDID

[dropcap]Liblikas und luuletajj [/dropcap]Müügiesindustele toob Punase Tulekuke aasta kaasa palju suuri sõnu ja uued kuldsete lampassidega univormid. Igaüks lubab midagi – üks lubab müüa, teine lubab osta, ja kanad kaagutavad alati kaasa. Seda, mitu muna nädalas keskmiselt munetakse, ei oska öelda isegi Tallegg.

Kukeaastal võidavad need, kes paremini luuletavad – riimluule on jälle moes! Siin idee müügiesindustele: lisaks nõutavale heitmenäidule auto hinnalipikul lisage sinna ka moodne vemmalvärss või regilaul. Kui luuletusest ostuotsuse langetamisel väheks jääb, võib paluda kliendi väikesele sambale. Tantsuõpetaja Kaupo-Peep hinda ei tõsta!

[dropcap]Kopiraiter ostab Prismast prillid [/dropcap]Valdav osa reklaamtekstidest kirjutatakse uuel aastal trükitähtedes, rõhutatult paksus ja kuldses, vähemalt 54-punktises kirjas. Vajadusel tõmmatakse sõnum kõrgele vardasse, et kaugemale paistaks. Kursiivkiri on siiski saatanast ning võib põhjustada asjatut peapööritust.

Ka peaks sõnum olema võimalikult lühike, sest Kukk näeb ühe silmaga korraga (ja ainult valgel ajal, sest on kanapime). Sobivad slõuganid: “Osta kohe!” , “Lasime alla!” , “Sõida minema!” , “Parem ära mõtle!” jms.

[dropcap]Kaebusteraamatu teine tulemine [/dropcap]Kuna Kukele meeldib väga, kui keegi teda kiidab, oleks mõistlik müügiesindustes asetada väljapaistvale kohale kaebuste ja ettepanekute raamat ning paigutada uksealasse näpitav naerunägu.

Kukeaastal on kliendid suuremeelsed ning kasutavad kaebuste raamatut sihipäraselt, kiidusõnade kirjutamiseks, paljud teevad seda (riim)luulevormis. Teistele võib ette anda valikvastused: “Jah”, “Ei”, “Ma juba ütlesin, et ei!”, “Suured tänud”, “Ma armastan autosi. Siklid meeldivad mulle ka.”

[dropcap]Eriline tõuseb hinda [/dropcap]Müügisaalide väljapanekut tuleks Tulekuke aastal kindlasti värskendada. Hea oleks esiplaanile veeretada mitmevärvilised, väiksemad, suuremad, ümarad ja kandilised ning kas või kolmest kokku kombineeritud sõidukid (nimetatud teenust pakuvad ebamõistliku hinnaga mitmed tunnustamata Leedu autoremonditöökojad).

[dropcap]Peaasi, et on äge! [/dropcap]Kukk on püsimatu, suhteliselt isepäine, mugav ja loovalt asjadele lähenev loom. Just seetõttu lähevad hinda nooblid ja omanäolised autod ning müügiesindused, kus on ruumi nii tantsida kui sõbra õla najal nutta.

Esindusliku moodsa autosalongi näite leiab Tallinnast, Järvelt, kus Info-Auto Volvo ettenägelikult juba tänavu oma müügisalongi Kukeaastale sobivaks tuunis.

Müügiosakonna eeskujuliku töö korral võib juhtuda, et eelseisva maksumuudatuse valguses soetab klient endale korraga nii noobli kui omanäolise kui ka vegan-auto ja siis midagi igaks juhuks veel, sest kunagi ei või teada.

[dropcap]Nutikad ägelahendused [/dropcap]Teada on, et 2017 on suurte numbrite ja vingemate võimsusnäitajate aasta, sest Kukk raha eriti ei loe – igal juhul mitte rohkem kui kella poole kaheteistkümneni, siis algab lõuna.

Kui juhtub, et autol pole ei suuri numbreid ega vingeid näitajaid, võib järgida FCA eeskuju, paigaldades sõidukile sobiva märgi. Kukeaastal on tähtis, et asi äge välja paistaks.

Enamus kanasid auto kapoti alla niikuinii ei vaata, sest ainuüksi mõte saaledest või aknapesuvedeliku vahetamisest ajab neid sööma, seega piisab korralikust kleepsust, mis ütleb, et tegu on maailma kõige võimsama masinaga ning taskuformaadis hooldusraamatust (äpist), mis iga kahe nädala tagant teada annab, et on aeg minna kontrolli (kleepsuvahetusse).

POPULAARSED SÕIDUVAHENDID 2017

[dropcap]Kõrgus loeb [/dropcap]Kukk tahab uhkust, sära, silma paista, demonstreerida oma kaunis kõva häält ja kindlasti kaasliiklejatele ülalt alla vaadata. Tulekuke aastal lähevad eriti hinda kõrged maasturilaadsed tooted ja isegi traktorid.

Meie eksperdi Ajatu Krampis’e lõigatud ja kleebitud 2017. autoaasta tähekaart näitab suurt edu mudelitele nagu Škoda Kodiaq, Volvo XC90 T8, Cadillac Escalade, Toyota Land Cruiser, Lada 4×4 Urban, Pekkaniska, SESAM, YIT kraana, Dodge Ram, Toyota Hilux, Nissan Navara

[dropcap]Suur on parem [/dropcap]Kukk on kõva flirtija, kui ta on oma südame aga kellelegi lubanud, siis liigub ta koos soliidse kanakarjaga (üks kukk teenindab kuni 14 kana). Nii tõusevadki 2017. autoaastal hinda mahturid, väikebussid ja muud mahukad sõiduvahendid.

Musta Notsu kaardid näitavad edu sõiduvahenditele nagu Toyota Proace/ Peugeot Traveller, Chrysler Pacifica, Scania Irizar, Elroni porgand, Leiger, Ratastel maja, Kuuba tuusik, jms.

[dropcap]Mahe on lahe [/dropcap]Kas teadsite, et kana on Tyrannosaurus Rexi järeltulija? Tiibadega dinosaurus, omnivoor (kõigesööja), kes armastab õues siblida ning pimeduse tulles õrrel vaiksel tukkuda.

Tulikuke aastal tasakaalustavad ökoinimesed, veganid, mahemuusikud ja märsilohistajad kõiki neid autosõpru, kes tahaksid kimada ja tagant otsast lärmata.

Kukele omaselt kisub siiski ka puukallistajate seas korralikuks kakluseks särtssinise Toyota Priuse ja punase Kia Niro pärast, lauda käiakse ka sellised mudelid nagu Hyundai Ioniq ja Toyota CH-R.

Sahmimist on kõvasti ja suled lendavad ning kiremine kostab kaugele, aga et igal endast lugupidaval tootjal on tänaseks olemas mõni hübriidajamiga auto või lausa särtsusõiduk, siis jagub kokkuvõttes kõigile soovijatele oma ning kogu kemplemine on suhteliselt asjatu. Võidab see, kelle väljavalitu kiiremini kohale jõuab. Jälgige tarneaegu!

Meie oraakel Seajala Larry vaatas oma põrna pealt järele ja jõudis tulemusele, et kõige popimad hübriidid saavad Kukeaastal olema Toyota CH-R ja Kia Niro ning suurtes kanalates tõuseb eriti hinda seitsmekohaline Volvo XC90 T8.

KULDSED KANNUSED JA HÄDA NING VILETSUS

[dropcap]Eesti rahvusauto  [/dropcap]Tulikuke aasta ei too kaasa suurt muutust Eesti rahvusauto rindel. Škoda Octavia ja Toyota Auris hoiavad mõlemad sini-must-valget kiluvõileiba kõrgel ning konkurentidel on sellest suhteliselt keeruline ampsu võtta.

Baltikumi tunnustatuim kohvipaksu pealt ennustaja Tanja Šarl lubab, et Tulikukk toob kaasa hulgaliselt kõlisevaid kannuseid ning kolisevaid auhindu.

Näiteks nimetatakse uuenenud Dacia Duster ümber Tõelise Eesti Mehe Ätitjuudiks ning Tesla Model 3 pälvib Aasta Pipardaja tiitli, kuna tarnetähtaegu lükatakse 20 aasta võrra edasi.

Jõuluvana kingikotis kraaklevad aasta lõpus Lapselapse Parima Jõulukingi nimetuse üle GT86, Focus RS, Fiesta ST ja Nissan Micra. Honda Jazz valitakse rahvatantsuringi Hõbejuus Aasta autoks.

[dropcap]Must mure müügisaalis [/dropcap]Erik Teose Raplamaalt kirjutab, et tänavune hundijalavee kahvatu värv ning kasekohina erakordselt vilets moment ennustavad enneolematut häda ja viletsust kõigile neile automüüjatele, kelle vatid on kasvanud pikemaks kui seitsekümmend kilo.

Kõik GT-d, GTI-d, GTR-d, ST-d, STI-d, RS-d, V8, V12, isegi V6-d on kõva surve all ning tehaseliinid tuleb kolmekordse kiirusega käima tõmmata, et ette anda nii palju kui nõutakse.

Häda ja viletsus tabab eriti ägedalt järgmisi automarke: Porsche, Subaru, Lexus, Toyota, Volvo, Ford, Peugeot, Renault, Nissan jpt. Müüjatel on oht saada tuulerõuged või mumps, sest salongis ulub ülalloetletud tähekombinatsioonide koha peal vaid tuul.

Paranemist on loota alles aastal 2018, mil valitsus jõuab otsusele, kas hakata abielupaaridelt nõudma tuludeklaratsiooni osana ühise heitmenäidu kirjapanemist või kehtestada kõigile kodanikele, kes kunagi autot näinud, üleüldine hernesupi ja kaalikahautise maks.

[dropcap]Õnn ja rõõm [/dropcap]Häda ja Viletsus ei taba Kukeaastal sugugi mitte kõiki. Näiteks BMW-d ei taba eriti miski, nad on oma mudelivaliku nii tihedaks surunud, et trügimise asemel on mõistlik vaikselt paigal seista ja loota õige ostja lähenemiskatsele.

Võitjana väljub sellest mängust MINI, mille kabrioversioon ja Countryman mõjuvad Kukeaastal BMW valikust silmad krõlli tõmmanule värskendava briisina.

Siiski jätkub väikest nagelemist ja tiibade saputamist ka sakslaste õuele. BMW ja M-B vaidlevad kirglikult, kas SAV on eesti keeles kupeelaadne maastur või maasturilaadne kupee või hoopiski kanapee.

Nende kahe eestvõttel koondatakse kõik tootjad, mille turundusmaterjalidest leiab sõna “kupeelik joon”, initsiatiivgruppi, mis teeb valitsusele ettepaneku kehtestada sarnase sõiduki omanikule igaäevakasutuse korral tulumaksusoodustus.

Ettepanek põhineb sportlikul tundel, mida “kupeelik joon” autojuhis tekitab: see võimaldab sõiduki klassifitseerida spordisaaliks ning tekitada õigustatud ootuse õigusele arvata töötaja tervisliku harrastuse pealt kvartalis maha 100 eurot tulumaksuvabalt.

[dropcap]Hoogne innovatsioon [/dropcap]Meedium So Olá Puhu Ya on saabuva Kukeaasta osas optimistlik ja usub, et Häda ja Viletsus leiavad lahenduse nutika innovatsiooni näol. Porsche, Peugeot’ ja Fordi eestvedamisel töötatakse välja kompensatsioonipakett neile klientidele, kes tahaksid häält, aga kellele seda koos autoga ei jätku.

Lahendusena hakatakse soovijatele pakkuma audiopakette, mis võimaldavad mistahes sõidukile, sh rongile, soome kelgule, jalgrattale külge pookida näiteks Mustangi, RS, 911 või GTi hääle.

Keda audiopakett ei rahulda, neile korraldavad esindused mõõduka tasu eest laulu- ja tantsukursuse “Su hääl kõlab nagu… (Porsche 911, Ford Mustang V8 jne)”.

So Olá Puhu Ya plahvatanud õhupalli riismete asetusest saab välja lugeda pikaajalise ennustuse: aastal 2029, mil Hiina kalender jõuab ringiga järgmise Kukeni, pakub suur osa tootjaid audiopaketi edasiarendust, võimaldades mistahes liiklusvahendi ning isegi tabureti häälestada ning ka virtuaalselt maskeerida soovitud muskel- või sportautoks.

KOKKUVÕTTEKS: 2017 TULEB HEA AUTOAASTA

Kõik viis meediumi on suhtelisel üksmeelel, et Tulekuke aasta toob Eesti liiklejatele ja autoomanikele rohkem värvi ja elamusi kui itku, nuttu ja hala.

Aasta esimestest päevadest alates on autosalongidesse oodata kauaoodatud uudismudeleid ning uudishimulikke ostjaid.

Ilmumist jätkavad Autoleht ja Accelerista, autoomaniku parimad teejuhid rattaliste maailmas. Ning Maalehes ilmub ikka tähetarga Igor Mangi täismahus horoskoop, ja kui tema seda ei kirjuta, küll siis kirjutab keegi teine.

Ka Ingdid Peek hüüab rõõmsalt “Hallo, Kosmos!” ning seda tasakaalustab teadussaate Rakett69 seitsmes hooaeg –  nõnda et kohti, kus vaimutoitu ammutada, peaks jaguma igale maitsele.

Ja noore “spoken words” artisti EiK-i muusikat võib ka iga kell kuulata, et pea selgeks saaks. “Humans need fanatasy to be human! To be the place where the falling angel meets the rising ape.”

Meedia: Kanal2, EiK, Accelerista. Kaanepilt: Y. Rajasaar, vahepildid Pixabay

* Accelerista suur liiklushoroskoop ei tugine ühelegi teaduspõhisele analüüsile ega pretendeeri mingisugusele tõsiseltvõetavusele. Teadlased on korduvalt tõestanud, et tähemärgipõhine inimeste lahterdamine ja neile teatud omaduste omistamine ei evi mingit seost loodusseadustega, küll aga on horoskoop hea alusmaterjal kindlustusfirmade ja tootjate populaarsete uuringute korraldamiseks. Palume käesoleva artikli puhul eeltoodut arvesse võtta ja loetut täitsa vabalt tõlgendada.

*Accelerista vastutav toimetaja Ylle Rajasaar on sündinud Kukeaastal. Kui see peaks kuidagi aitama…

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.