Reede, 1. märts 2024
Uus Porsche Panamera, mida esitletakse 24. novembril, saab olema veelgi juhikesksema ja intuitiivsema sõitjateruumiga. Lisaks saab kaassõitja oma puuteekraani, kust erinevaid mugavusfunktsioone juhtida.

Sama kontseptsiooni kasutati esmakordselt Porsche Taycanis, mis oma turuletulekuga Panamera varju jättis – kuigi mõlemad on suurepärased sportlikud luksussedaanid (tõsi, praeguseks ka universaalid ja “jäägrivankrid”), pakkus Taycan rohkem tehnoloogiat ja paljude arvates ka ilusamat välimust.

Üks erinevustest ongi Porsche Driver Experience’i nime kandev lähenemine juhikohale, mis nüüd ka Panamerasse jõuab. Selle olulisimaks osaks on intuitiivsus ja juhile oluliste funktsioonide toomine roolile ja selle lähiümbrusse, et kõik vajalik oleks ka tiivustunult sõites intuitiivselt kättesaadav.

Näiteks paikneb käiguvalits nüüd otse rooli kõrval, sõidurežiimi valimine käib pöördvalitsa vahendusel roolilt ja ka kõik näidikupaneeli menüüdega seotud nupud on roolil. Seetõttu on keskkonsoolil palju rohkem vaba pinda, pakkudes muuhulgas ka senisest suuremat panipaika.

Porsche Panamera 2024

12,6-tolline digitaalne näidikupaneel on juhi suunas nõgus ja koosneb kolmest selgest infoplokist, mille sisu on sarnaselt lisavarustusena pakutava esiklaasinäidikuga roolilt muudetav.

Loomulikult on praktilise eluolu kõrval uuendatud ka iluolu – uued ehismaterjalid, meeleoluvalgustus kogu armatuurlaua laiuses, veelgi mugavamad istmed, ilma ribideta ventilatsiooniavad… Ja kui pakutavast ei piisa, siis tõttab appi Porsche Exclusive Manufaktur.

Kõigi nende maitsekate uuenduste valguses jääb üle oodata 24. novembrit – kas Panamera murrab elektrilise venna varjust välja?

Fotod: Porsche

KOMMENTEERI SIIN