Reede, 22. september 2023
Inchcape Motors Estonia, Jaguar Land Roveri esindaja Eestis edastab kauaoodatud uudise: Jaguari ajaloos esimene linnamaastur, F-PACE on Eestis nüüdsest ametlikult müügil. F-PACE tuleb konkureerima Lexuse, Porsche, BMW ja M-B väikeste luksusmaasturitega.

Palju räägitud ja kaua oodatud Jaguar F-PACE on Eestis ametlikult müügil alates 12. maist ning kuni laupäevani, 14. maini, saab autoga põhjalikumalt tutvuda ja kohapeal kohe ka Jaguari-spetsialistidele kõik küsimused esitada. Kuigi uhke pargimaasturiga võib tutvust teha ka edaspidi, võiks võimalust kasutada praegu, sest sel nädalal on ettevõte keskendunud F-PACE-le.

Jaguar F-PACE  on inspiratsiooni saanud F-TYPE’ilt ning tootja ütleb, et tegu on läbi aegade kõige sportlikuma Jaguariga, mis ühendab endas linnamaasturi võimekuse ja sportauto olemuse. Sõidetavuse kõrval on teiseks oluliseks kriteeriumiks krossoveri praktilisus: F-PACE pakiruumi maht on 650 liitrit, tagaistmete kokkulappimisel saab selle kasvatada 1740 liitrini. Pakiruumi põhjavaip on ümberpööratav ning selle teine pool kasutatav kergelt puhastatava kummimatina.

F-PACE on varustatud tipptehnoloogiaga, nagu esiklaasinäidik ja tegevusvõti. Selle kummalise vidina näol on tegu käepaelaga, mis võimaldab auto võtme jätta autosse, kuna see on turvalisuse kaalutlustel inaktiveeritud (loe: ei pea kartma, et keegi autosse moodsalt sisse muugib).

Jõuallikate valikus on 2,0-liitrine 180-hobujõuline turboülelaadega diiselmootor, 3,0-liitrine, kuni 300-hobujõuline V6 diiselmootor ja 3,0-liitrine ülelaadega V6 bensiinimootor, mis on saadaval nii 340- kui 380-hobujõulisena. F-PACE keskmine kütusekulu on tootja andmetel alates 4,9 l/100km (2-liitrise diiselmootori puhul). Käigukastidest on pakkuda 8-käiguline automaatkast ning koos 2-liitrise diiselmootoriga ka 6-käiguline manuaalkast.

Jaguar F-PACE ostjal on valida viie varustustaseme vahel, neist lihtsaima hind algab 43 668 eurost. Täna ostutehingut vormistades on tehasetellimus sügiseks käes, laovaliku auto saab kätte veelgi kiiremini. Need, kes veebruaris eelmüügitellimuse tegid, saavad oma uue F-PACEga eeldatavasti juba juulist ringi vurada.

[dropcap]* [/dropcap]Veel teinegi uudis on Inchcape’i  majast tulnud: järgmisel nädalal, täpsemalt 17.-18. mail on kõigil võimalik lähemalt tutvuda suvel müügile jõudva Range Rover Evoque Convertible’ga. See jõulise joonega ja kitseneva katusega auto püüab meid veenda, et moodne linnaelu kompaktse kabrio-linnamaasturiga on uus normaalsus. Range Rover Evoque Convertible’i kohta vaata lisa siit.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Mõistlik soovitus on minna autoga tutvuma siis, kui kohal on inimesed, kes sõidukist kõige rohkem teavad. Esialgu on F-PACEga proovisõitu teinud vaid paar ajakirjanikku Eestist, seega ei tasu vist väga teiste tarkusele loota. Eriti, kui mõttes on väikemaasturit võrrelda konkurentidega, mida on parasjagu palju – Lexus NX-ga alustades, Porsche Macani ja M-B GLC-ga jätkates ja loeteluga lõpuks naabrite majani välja jõudes…

Küllap teeme meiegi uudse linnamaasturiga paar kiiremat ringi, aga sinnani – kasutage juhust ja minge vaadake üle nii Jaguari ajalooline uudismudel kui järgmisel nädalal siinmail eelesitlusele tulev RR lustakas kabrio. Nelikveoline kabriolett, no tõesti! Aga Range Roverile võib selle twisti vist andeks anda… Evoque iseenesest on ju täitsa tore naistekas.

Loe lähemalt F-PACE kohta ja pane kirja proovisõit

Igavene võistlus – milline on parim automark?

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.