Kolmapäev, 1. veebruar 2023
Kuidas otsustada, milline on parim automark? Üks hea auto – või ebaõnnestumine – ei ole veel margi kohta näitaja. Samuti ei tähenda auto hea või halb maine otseselt, et ostja peaks kergendust tundma või vastupidi, autot eriti hoolikalt uurima. Consumer Reportsi pikaajaline ja laiaulatuslik autotootjate analüüs näitab, et margi sooritust ajas uurides võib hankida väärtuslikku informatsiooni.

Et inimesi hästi teenivaid sõidukeid tuvastada, reastab Consumer Reports autode üldised punktisummad, sõidutestid ja ennustatava vastupidavuse. Seejärel arvutatakse nende tulemuste margipõhised keskmised, mida kasutatakse autotootjate reastamisel, et näha, kellel on parim tulemus autode valmistamisel. Consumer Reportsi seekordses tabelis võtavad esimese ja teise koha luksuslikum Audi ja laiatarbemark Subaru.

Arvestuses osalesid vaid turulolevad ja testitud sõidukid. Seega näiteks Audi ja Volkswageni diisliskandaali tõttu müügilt korjatud või tagasi kutsutud diiselautod tabeli kujunemist ei mõjuta. Consumer Reports viibutab Volkswagen Grupile kogu afääri eest siiski taunivalt näppu.

Markidest ülevaate loomisel on arvesse võetud sõidutesti tulemust, vastupidavust, turvalisust ja aktiivseid turvaabisid, ning omanike rahulolu. Esile kippusid kerkima küpse, pidevalt täiendatud mudelivalikuga tootjad.

Näiteks Toyota keskpärast sõidutulemust tasakaalustas hea vastupidavus, samas kui alla keskmise jäänud vastupidavus varjutas Mercedes-Benzi head sõidutulemust. Honda, Nissan ja Chrysler maksid aga lõivu oma problemaatiliste uute käigukastide eest. Parim mark peab olema parim mitmekülgselt.

Peab aga märkima, et suurde markide ülevaatesse kaasamiseks peavad vähemalt kahe tootja mudeli kohta olema kättesaadavad sõidutesti ja vastupidavuse andmed. Seetõttu jäid välja Alfa Romeo, Jaguar, Maserati, Ram, Smart ja Tesla.

Allikas: Consumer Reports
Tabel: Consumer Reports

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Jälle Ameerika, tõsi. Sellegipoolest ei saa nii mahuka uuringu puhul eitada, et mingi tõetera leidub selles kindlasti ka meie, Euroopa ääremaa jaoks. Kuigi ka sama margi erinevad tehased võivad toota erineva kvaliteediga autosid, siis tabelite, olgu nad siis tehtud kas USA-s või Euroopas, esiotsadest valides on tõenäosus täielikult hävida ilmselt ikkagi väiksem.

Eestis on aeg-ajalt tehtud tarbijauuringuid, kahjuks küll mitte süstemaatiliselt. Nii ei olegi võimalik öelda, et eesti autoomanike jaoks on pikaajalise kasutuskogemuse ja testide põhjal parim mark üks või teine. Otsustada saab müügitulemuste põhjal ja kes kaevandada viitsib, ka ARK ülevaatuste statistika põhjal.

Allikas: Consumer Reports, foto: Audi

http://www.accelerista.com/uudised/tooteuudis/saksa-tuv-2016-aasta-raport-kui-tookindel-on-sinu-auto/

Autoaasta 2015 Eestis: Nissan, Škoda ja Toyota roolivad!

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.