Laupäev, detsember 3
20.-24. maini on demineerijad suurte jõududega Saaremaal väljas, et leida ja kahjutuks teha inimsilma eest varjul olnud plahvatusohtlik kraam. Et “Saare Kõmin” õnnestuks, on kohalikele üleskutse anda võimalikest lõhkekehadest Päästeametile teada.

Ajavahemikul 20. – 24. mai on Päästeameti demineerijad suurte jõududega Saaremaal, et otsida ja kahjutuks teha lõhkekehi. Sel aastal on kaasatud ka tuukrid, kes otsivad lõhkekehi Karujärvest.

Varasema kogemuse ja statistika põhjal on kaardistatud Saaremaal piirkonnad, kust kõige tõenäolisemalt võib lõhkekehi leida.

Päästjate eriline fookus on käidavamatel kohtadel: nii kohalikud kui ka Saaremaad külastavad turistid võivad teatud paikades plahvatusohtlike esemetega suurema tõenäosusega kokku puutuda.

Anna lõhkekehast teada!

Päästeamet kutsubki kõiki saarlasi ja muhulasi – ka suvesaarlasi – üles võimalikest lõhkekehadest sel nädalal aktiivselt teada andma.

Kui keegi on leidnud mõne kahtlase eseme metsast, pööningult või veekogust, siis teavitage sellest kindlasti hädaabinumbril 112. Kahtlast eset ei tohi mingil juhul ise puutuda.

„Hädaabinumbril tuleks helistada isegi lõhkekeha kahtluse korral. Väljasõidu eest kelleltki tasu välja ei nõuta. Samuti ei järgne karistust “kogemata” koju sattunud mürsust teatamisele,“ kinnitas Päästeameti demineerimiskeskuse Lääne-Eesti pommigrupi juhataja Aivar Post.

“Saare Kõmin” aktsiooni on kaasatud Päästeameti demineerimiskeskuse neli pommigruppi, mereväe tuukrid, PPA ning kaitseväe demineerimisüksus. Lisaks on kaasatud vaatlejatena Soome kaitseväe esindajad.

Too oma vana signaalrakett sadamasse!

Huvilistel on võimalik demineerimistööde, lõhkekehade ning hädaolukorraks valmisoleku kohta lisainfot saada 18. mail Kuressaare lossihoovis toimuval Muuseumiööl päästeameti telgist.

Päästeamet jätkab Kuivastu, Roomassaare ja Kuressaare jahisadamates merenduses kasutatavate, aga oma aja ära elanud signaalrakettide, säratulede ja suitsusignaalide kokkukogumist.

Kogumised toimuvad:

Teisipäeval, 21. mail kell 17-18 Kuivastu sadama jahisadamas
Kolmapäeval, 22. mail kell 17-18 Roomassaare sadama jahisadamas
Neljapäeval, 23. mail kell 17-18 Kuressaare jahisadamas

Plaanilised demineerimistööd koondnime all „Saare Kõmin“ toimuvad Saaremaal juba teist korda. Eelmisel aastal leiti kokku 324 lõhkekeha ja 512 padrunit.

Planeeritud tööde käigus kontrolliti üle 20 000 ruutmeetri suurune maa-ala ja 600 meetri ulatuses külateid. Ühtlasi reageerisid demineerijad 30 väljakutsele.

Loe, miks Saaremaa on hoidmist väärt

Allikas: Päästeamet, “Saare Kõmin”

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.