Palju õnne, abipolitseinikud! 26 aastat ennastsalgavat tööd

Pinterest LinkedIn Tumblr +
26 aastat tagasi, 20. aprillil 1994 võeti vastu esimene abipolitseinike seadus. Sellest ajast alates on kaasatud vabatahtikke avaliku korra kaitsmisse. Abipolitseinikud on PPA asendamatu abijõud turvatunde loomisel. Tähistagem nende tähtpäeva siis tänu ja rõõmuga!

20. aprillil 26 aastat tagasi võeti vastu esimene abipolitseinike seadus ning loodi võimalus vabatahtlike kaasamiseks avaliku korra kaitsmisse ja turvalisuse loomisse.

Toona ega veel ka mõned kuud tagasi ei osanud keegi arvata, et saabub päev, mil abipolitseinikke tuleb tavapärase politseitöö kõrval kaasata ka kurja viiruspuhangu tõkestamiseks.

Politsei- ja Piirivalveameti politseileitnant Leena Pukk rääkis, et tänasel abipolitseinike sünnipäeval on Eesti inimeste ning nende turvalisuse tagamiseks väljas kümneid ja kümneid abipolitseinikke, kelle tööülesanded on kirjumast kirjud.

„Kui osa abipolitseinikest panustab nüüdsama piiriäärsetel aladel ja piiripunktides teostades piirkontrolli, kontrollivad teised linnatänavail, sadamates ja lennujaamas valitsuse kehtestatud reeglitest kinnipidamist või inspekteerivad ühes piirkonnapolitseinikega kaheks nädalaks kodusele režiimile jäänud inimesi,“ loetles politseileitnant “abikate” tegevusi, millega lisaks tavapärasele politseitööle kriisiolukorras tegeleda tuleb.

Leena Pukk lisas, et kuigi möödunud aastate jooksul on abipolitseinike seadust oluliselt muudetud ning seeläbi on vabatahtlikele loodud ka paindlikumad võimalused avaliku korra kaitsmisel seista kindlamalt politseiniku kõrval.

Ka praeguses olukorras, mida ilmselt mitte keegi ei osanud ette näha, on abipolitseinike panus väga vajalik. Viirusega võitlemise teeb keeruliseks see, et vaenlane on nähtamatu. Ent vabatahtlikke pole see kohutanud:

„Ehkki olukord riigis on enneolematu ning üksjagu keeruline, on rõõm tõdeda, et abipolitseinikud soovivad politseinike kõrval inimelude päästmise operatsioonis aktiivselt kaasa lüüa ning teha kõik endast oleneva, et eestimaalaste jaoks normaalne elurütm võimalikult ruttu taastuks,“ avaldas politseileitnant heameelt.

Politseileitnant tänab kõiki abipolitseinikke, kes on aastate jooksul kogukonna turvalisusse on panustanud ja teevad  seda nüüdsamagi ning ka edaspidi.

„Teie abikäed on meile olnud alati kuldaväärt, on seda tänases eriolukorras veelgi enam ning meil on suur au teiega koos Eestimaa inimeste heaks töötada,“ kiitis Leena Pukk kõiki abipolitseinikke tänasel sünnipäeval.

*Täna õhtul kell 19 toimub abipolitseinike kogu eestvedamisel vabatahtlikele pühendatud virtuaalne tänukontsert, kus astuvad üles erinevad üllatuskülalised ning üheskoos tehakse kontaktivaba kummardus abipolitseinikele ja nendega koos töötavatele politseiametnikele.

Tänukontsertist saab osa nende linkide vahendusel: https://www.facebook.com/abipolitseinik/ ja https://abipolitseinik.television.ee/

Loe siit, kuidas saad kriisiajal looduses käies “abikate” tööpäeva rõõmsamaks teha

Kaanepilt: Lõuna Prefektuur

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.