Pühapäev, 4. detsember 2022
Mupo uuendab oma autoparki: 24. augustil andis Amserv neile üle esimesed 8 Toyota C-HR hübriidajamiga krossoverit. Detsembris vahetavad C-HRid välja veel viis senist tööautot.

Selle aasta lõpuks on Tallinna munitsipaalpolitseinike käsutuses 13 hübriidajamiga Toyota C-HR krossoverit, ja need on esimesed keskkonnasõbralikumad sõidukid Mupo käsutuses. 

Uusi kaksikajamiga sõidukeid hakkavad kasutama patrullekipaažid ja linnaosade piirkondlikud inspektorid. C-HR on hübriidsena igati mõistlik linnaauto, mis suudab isegi kuni poole kilometraažist läbida üksnes elektriga.

Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti juhataja Aivar Toompere sõnul vajas Mupo masinapark uuendamist. Valiku tegemisel olid olulisteks kriteeriumiteks autode turvalisus, mugavus ja ökonoomsus.

“Meie ekipaažid liiguvad Tallinnas 24/7 ja auto on paljude Mupo töötajate jaoks eeskätt töö tegemise koht, kus veedetakse suur hulk tööajast. Seepärast otsustasime mugavate linnadžiipide kasuks, mis ühtlasi aitavad linna õhku puhtamana hoida.”

Keskkonnasääst oli uute autode soetamisel Toompere sõnul oluline aspekt, kuna Mupo eesmärk on panustada rohelisema linnakeskkonna loomisesse ja säilitamisesse.

“See on esimene kord, kui oma masinaparki hübriidautod soetame. Loodan, et CH-R-id peavad igapäevaselt kasutuses olevate tööautodena kenasti vastu ja saame tulevikus kaaluda ka teiste autode väljavahetamist just hübriide vastu.”

Toompere lisas, et mitte vähemtähtis kui keskkonnaaspekt on seegi, et hübriidajamiga sõidukitega liigeldes on kütuse- ja hoolduskulude pealt märkimisväärne kokkuhoid. Järgmised 5 CH-Ri saab Mupo detsembris.

Loe C-HR proovisõidulugu siit

Fotod: Ardo Kaljuvee

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.