Fiat Chrysler Automobiles ja Peugeot Societe Anonyme on ühinemisega seoses tempot tõstnud, et võimalikult kiirelt lõigata kasu Stellantise loomisega seotud hüvedest.

Oktoobri lõpus sai ühinemine EL kinnituse – PSA ja FCA võivad ühineda ning moodustada suuruselt neljanda autotootja maailmas.

Nüüd on situatsioon maailmas ning kahanevad müüginumbrid sundinud sammu kiirendama – ühinemine soovitakse lõpule viia juba jaanuariks 2021.

Kiirustamise peamiseks põhjuseks on soov kulusid vähendama asuda – ühise firma, Stellantisena toimetades saavutataks aastas umbes 5 miljardi euro suurune kokkuhoid.

Kahe tootja koguväärtus on umbes 42 miljardit eurot ning ajal, mil Tesla on jõuliselt roninud väärtuslikeimate autotootjate tippu, tuleb teistel kiirelt tegutseda, et mitte liiga kaugele maha jääda.

Stellantis kinnitab oma juhtkonna loodetavasti järgmisel kuul. PSA tegevjuht Carlos Tavares on kinnitatud kui Stellantise tegevjuht, FCA tegevjuht Mike Manley saab vastutavaks ettevõtte  USA tegevuste koordineerimisel.

Foto: PSA/FCA

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.