Reede, 22. september 2023
Aina enam riike kehtestavad uue koroonaviiruse laine mõjude vähendamiseks uusi meetmeid ja piiranguid, mis on mõjutanud ka uute autode müüki.

Novembris müüdi Euroopa Liidus ja Suurbritannias kokku 1,05 miljonit uut sõidukit, mis on eelmise aasta novembriga võrreldes 14% vähem, teatas täna Eusoopa autotootjate ühendus ACEA.

Autotootjate arvestus

VW AG müük kukkus kokku 14%, brändide arvestuses oli grupi mustaks lambaks 25% langusega Seat. Porsche müük langes vaid 4,9%, Audide müük kasvas 1,1%.

PSA Grupi müük kukkus 12% – Citroen 16%, Peugeot 11%, Opel 10%, DS 6,3%. Renault Grupi müük langes 14% – Dacia 15% ja Renault 14%.

Huvitaval kombel läks FCA-l (Fiat Chrysler Automobiles) teistega võrreldes hästi – kokkuvõttes langes müük vaid 4%. Jeep, kes tutvustab Euroopas järjepanu uusi hübriidautosid, kasvatas müüki hämmastavad 16%. Perekonna liikmed Alfa Romeo ja Fiat seda ei suutnud (vastavalt -11% ja -8,3%).

Fordide müük langes 24%. Aasia tootjatest oli stabiilne vaid Toyota. Hyundaide müük kukkus tervelt 26%, Kia 13%, Nissan 12%.

Kui Audide müük kasvas, siis ülejäänud Saksa preemiumkolmikul nii hästi ei läinud – BMW müüs 7,9% ja MB 6,9% vähem uusi autosid.

Turgude arvestus

Kui vaadata viit Euroopa suurimat turgu, siis nii Prantsuse kui Ühendkuningriigi turg kukkus 27%. Mõlemas riigis löödi müügiesindused lukku oktoobri lõpus ja novembri alguses.

Hispaania turu languseks on 19%, Itaalias 8,3%. Saksamaal, kus salongid olid avatud kuni eilseni, müüdi vaid 3% vähem uusi autosid, kuid see muutub pärast uste kinni panemist kiirelt.

Selle aastaga on uute autode müük kahanenud umbes 3,8 miljoni sõiduki võrra. Ifo Instituudi küsitluse kohaselt plaanivad vähemalt Saksa autotootjad kulude kokkuhoiu nimel tootmist piirata.

Bloomberg ennustab kogu aasta tulemuseks Euroopa lõikes 25% langust. Positiivseid tulemusi on näidanud elektri- ja hübriidsõidukite turg, mis peaks veel selles kvartalis esmakordselt diiselsõidukite müügi seljatama.

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.