Reede, 23. veebruar 2024
Mercedes-Benz on varsti terve sajandi tegelenud enda eksklusiivbrändina juurutamisega, Dolby Atmos on aga vaat et parim 3D-helisüsteem maailmas. Kokkuleppele saamine oli seega ju vaid aja küsimus?

MB teataski, et järgmisest aastast saavad uute Mercedes-Maybachi ja S-klassi ostjad nautida enneolematut auraalelamust, mis sarnaneb kontserdisaali omaga – seda viimast lubavad oma turundustekstides muidugi vaat et kõik tippbrändid.

Kuid Mercedes ei paista nalja tegevat ja suminasõnu niisama lennutavat – süsteem koosneb 31 (!) kõlarist ja kaheksast muundurist (mida kutsutakse ka “erutajateks”). Aluseks on juba valikulise lisavarustusena pakutav Burmesteri süsteem, mida Dolby täiendanud on, et oma tehnoloogia integreerida.

MB pole esimene, kes Atmosega koostööd teeb – see au läheb USA elektriautotootjale Lucid Air, kes kehtestab end luksklassi elektrisõidukite tootjana.

Kui palju Atmos maksma hakkab? Raske öelda, kuid kui oma uude S-klassi Burmesteri 4D-paketti soovid, on vaja välja käia 7980€. Tõenäoliselt lisab Atmose integreerimine sellele kõva protsendi juurde.

Aga tühja sest väiksest asjast, Mercedese klient maksab ja ei nuta. Allpool on hoopis partnerlust tutvustav video:

Meedia: Mercedes-Benz, Dolby

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN