Reede, 2. juuni 2023
Eesti Politsei on võtnud sihiks kiiruseületajad korrale kutsuda. Edaspidi on mõistlik jälgida oma regiooni korrakaitsjaid sotsiaalmeedias: näiteks annab Põhja prefektuur teada, kus uue nädala alguses kiirust mõõdetakse.

Eesti liiklusaasta on tänavu süsimust. Inimesi hukkub teedel iga päev üks kuni mitu ja olukorra paranemist ei paista kusagilt. Pereema Liina kirjutas äsja oma õudsest kogemusest Tallinn-Tartu maanteel, kus auto riket kõrvaldades pidi ta iga sekund elu eest kartma, sest hoolimatud kaasliiklejad ei suvatsenud kiirust vähendada.

See, mis tapab, on kiirus. Kui roolis tegeletakse kõrvaliste asjadega, juht on väsinud või nutijoobes või hoiab barankat narkolaksu all tüüp, on seal lõpus ikka ja alati valesti valitud kiirus, millele viletsamal juhul järgneb laibarida. Et mismoodi joobes juht ja kiirus kokku käivad? No kui jood, siis ei lähe sõitma, elementaarne. Iga kilomeeter üle nulli on samm surmale lähemale.

10 kilomeetrit lubatud linnakiirusest üle tähendab enam vähem kindlalt kokkupõrkel jalakäija või ratturi surma. Kes ei usu, võib vaadata, kuidas Veli V. Rajasaar PPA operatiivsõidu spetsialisti abiga teema puust ja punaseks lahti räägib.

Miks on see oluline, et kiiruse mõõtmisest avalikult teada antakse? Küllap sellepärast, et veel enne kui jalg raskelt gaasipedaalile vajub, käiks peast läbi mõte võimalikust vahelejäämisest. Inimeseloom on lihtsalt ehitatud, ja toimib kahjuks piitsa ja prääniku meetodil paremini kui kapaania kaudu meelitades ja manitsedes.

Meie põhjanaabrite juures Soomes on see muuseas täiesti tavaline toimimistaktika, et politsei annab meedias teada kiirusemõõtmistest ja kontrollreididest ning vastav märgistus on paigaldatud ka teele.

Loomulikult ei ütle keegi täpset asukohta “seisame siin Õle ja Ristiku nurgal ja mõõdame” vaid antakse üldine orientiir. Ka pole liiklejatel alust otsida kiirusemõõtjaid “põõsast”, politsei on kenasti (ja kaugelt) nähtaval.

PÕHJA PREFEKTUUR ANNAB TEADA

Et esmaspäev algaks ja lõppeks rahulikult, on politseinikud esmaspäeva 6. augusti lõunast kiirust mõõtmas Tallinnas Ristiku tänaval, Tallinna Ülikooli läheduses, Lasnamäel ning Tartu maanteel.

Üks politseinikeduo jälgib kiirusest kinni pidamist Lääne-Tallinnas. Nemad tabasid enne kella 9 Pargi tänaval ühe alkoholi tarvitanud juhi.

Pärastlõunal kohtab patrulle ka Sõle, Ahtri ja Pärnu maanteel. Õhtul suunduvad politseinikud Rohu tänaval ning taas Tallinna Ülikooli juurde.

Kui sa ei ole veel “Seitsmeste uudiste” ajaks kodus, siis tea, et sel ajal on patrullide tähelepanu all Põhja-Tallinna ja kesklinna ristmikud, kus juhtub kõige rohkem õnnetusi. Alates kella 19 võite ka lehvitada politseinikele, kes mõõdavad kiirust Laagna teel.

Kui vahepeal ei ole politseinikke näha, siis see tähendab seda, et nad on väljakutsel. Kui aga sündmus saab lahendatud, siis suundutakse taas teedele ja tänavatele liiklejate keskele.

Jälgi rohkem sotsiaalmeedias Põhja prefektuuri Facebooki lehelt

Allikas ja pilt: Põhja prefektuur

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.