Reede, 3. veebruar 2023
ROC ehk Race of Champions on iga-aastane mootorispordi suursündmus, kus osalevad ralli- ja võidusõidulegendid vormelitest ja NASCAR-ist WRC-ni.

Selleaastane ROC toimus Rootsis vägagi harjumuspärastes lumistes oludes. Üks eriti märkimisväärne võidusõit toimus eile, kui debüüdi tegi Nitro rallikrossiseeria uus täiselektriline võistlusauto FC1-X.

Tegu on läbi aegade võimsaima rallikrossimasinaga, mille targa veojõu jagamisega nelikvedu paneb maha nelja elektriajami poolt toodetud 1070 hj. Kiirendus “sajani” vältab vaid 1,5 sekundit ning surub juhi 3G suuruse jõuga istmesse. Kontekstiks – Porsche Taycan Turbo suudab kellale kiirendada vaid 1,1G-d.

Selle masina näol lubatakse rallikrossile suurt tulevikku – see peaks murdma kõik mallid, hoidma seninägematut tempot, pidama vastu suurematele hüpetele kui kunagi varem. Nitro Rallycrossi looja Travis Pastrana võtab auto kokku lühidalt: “Meie eesmärk oli luua parim rallikrossiauto üldse.”

Eilsel debüüdil läks FC1-X vastamisi legendaarse, 37 aastat vana B-grupi Audi S1 Quattroga, mille roolis 75-aastane rallilegend Stig Blomqvist. Paberilt andmeid vaadates tundub asi otsustatud, kuid milline oli vahe uustulnuka ja legendi vahel tegelikult?

Meedia: ROC, Nitro Rallycross

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.