Esmaspäev, 2. oktoober 2023
Kuum driftisuvi jätkub sellel nädalavahetusel Lätis, Riias. Reedest kuni pühapäevani sõidetakse Bikernieki ringrajal Euroopa meistrivõistluste Driftmasters Grand Prix kolmas ja neljas etapp.

Ligi 70 professionaalse võistleja hulgas on ka neli Eesti sõitjat: Mihkel Norman Tults, Oliver Randalu, Kristjan Salmre ja Ao Vaida.

Tults asub lahingusse Toyota Supraga. Kokku on esindatud 24 rahvust ja võistluse tase on väga kõrge. Tultsi sõnul on ta võistluseks valmis.

„Konkurents on nendel võistlustel maksimaalsel tasemel. Kui soov on skoorida, siis juhuse hooleks jätta pole mõtet midagi. Suprat oleme selleks võistluseks rohkem ette valmistanud kui tavaliselt. Soovin edu ja tugevat närvi ka teistele eestlastele,“ rääkis Tults enne võistlusnädalavahetust.

Kõnealust Suprat on saatnud ebaõnn – kolmeliitrine võimekas ridakuus 2JZ on erinevatel põhjustel purunenud juba kaks korda. Kui enne oli mootori jõudlus 1000 hj kandis, siis kindluse mõttes võistleb Tults nüüd turvalisemas seades – turbo puhub 1,85 baari ning võimsuseks on 790 hj.

Reedel sõidetakse Euroopa meistrivõistluste Driftmasters Grand Prix treeningud ja kvalifikatsioonid, laupäeval on kolmanda etapi ja pühapäeval neljanda etapi sõidud. Kogu nädalavahetusest saab osa läbi Red Bull TV otseülekande, mis on jälgitav siin klikkides.

Kogu nädalavahetuse ajakava on siin.

Foto: gints.zii media

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.