Eesti drift: tehnikasport ei anna armu – langes veel üks 2JZ-GTE

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tehnikasport murrab tihti südameid – nii osalistel kui kaasaelajatel. Mihkel Norman Tultsi drifti-Supra läheb paraku jälle töösse.

Alles sai kirjutatud Eesti driftimaastikul haruldasest ja ebatavalisest Suprast ning siis sellega ka Laitses kaasa sõidetud ning veendutud, et tegu on täiesti sõgeda masinaga. Peaaegu tuhat hobujõudu pole naljaasi.

Tegu on 2JZ-GTE turbotatud ridakuuega, mis on tuntud väga pommikindla mootorina. Paraku võib ka kõige väiksem asi toimiva terviku rikkuda… Järgnev video on eilsest trennist Kehalas. Juhtunu põhjused on selgitamisel, kuid tulemuseks on mootoriplokist vägivaldselt väljutatud keps.

Mootori pool oli selleks ajaks juba paika seadistatud ning katsetamise fookuseks oli sillageomeetria ja ülekannete seadistamine. Meeskond on arusaadavalt löödud, kuid käega löömist ei järgne:

“Hoiame pea püsti, õpime sellest järjekordselt ning Jako Pino & Co alustavad uue mootori ehitusega juba uuel nädalal. Esimene arvestatav võistlus on 20.06 ja selleks ajaks peaks uus mootor jälle aiste vahel olema ning saame selle hooaja esimesele võistlusele heade mõtetega vastu minna. Sellel hooajal oleme pilve peale saatnud juba 2 Supra 2JZ-GTE mootorit, mis on tegelikult masendav, kuid tegemist on ikkagi tehnikaspordiga, milles tuleb taolisi asju tihti ette.”

Kõnealune teine valge lipu püsti visanud 2JZ tegi seda dünosessiooni käigus ning see on samuti videole püütud. “Komponentide tugevuses ilmnes puudujääke” – sel korral oli põhjuseks õlipumba tootlikkus.

Soovime meeskonnale jõudu – graafik on sõge ning tehnikasport armu ei anna, eriti kui laual on säärased jõunumbrid ja kõrged eesmärgid.

Meedia: Rainer Foto, Mihkel Norman Tultsi Instagram

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.