Laupäev, 2. detsember 2023
Elektriautodest tuleb uudiseid iga päev, aga elektribussidest on puudus. Nüüd on kuulda häid uudiseid: Volkswageni peamajast on kuulda sõnumeid, et CESil nähtud elektriline BUDD-e lähebki tootmisse!

Esmakordselt end 2016. aasta tarbeelektroonikamessil CES ilmutanud Volkswageni elektriline BUDD-e ideeauto põhineb Volkswageni Microbusi-teemal ja on ehitatud uuele MEB modulaarsele elektrilisele platvormile.

Dr Volkmar Tanneberger, BUDD-e kontseptsiooni elektroonika arengu juht ja vedaja, ütles: “Põhiidee on arendada modulaarsete vahendite komplekti ja viia lapiku aku idee seeriatootmisse, üks mootor ees ja teine taga. California ja Transporter jätkavad iseseivalt sisepõlemismootoritega.”

Tundub, et ka BUDD-e minimalistlik, nurgeline välimus jõuab tootmisse ja teedele. “Sellele väga sarnane auto, ehitatud MEB-platvormile, läheb tootmisse. Ma ei saa täpselt öelda, millal, kuid umbes aastal 2020,” ütles Tanneberger.

Diisliskandaali järel on Volkswageni grupp üritanud oma autodele kiiresti alternatiivseid jõuallikaid leida. Arvatakse, et ka Audi kaalub MED-arhitektuuri oma A2 elektrilise järeltulija jaoks lisaks oma neljale peatselt valmivale elektrilisele mudelile.

BUDD-e

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Selle auto puhul on vähemalt välimuse osas kuulda olnud vastakaid arvamusi: ühtede meelest on see “nii nunnu” ja teiste meelest väärib nime “KOL-e”. Ka meie oleme sellest varem kirjutanud ja ka meie toimetuses selles osas lõhe, mis on peaaegu sama sügav kui palgalõhe Eestis. Ideeauto tehnilisi andmeid uurige allolevast loost, seeriaauto osas ilmselt selgus alles tuleb. Ja seni nautige galeriid!

[huge_it_gallery id=”31″]

Galerii: VW BUDD-e ideesõidukilt tõmmati kate: nunnumeeter purunes!

Budd-e, tõenäoliselt VW uue elektrilise ideeauto nimi!

Allikas: Car Magazine, fotod: Volkswagen

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.