Budd-e, tõenäoliselt VW uue elektrilise ideeauto nimi!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
VW avaldas lühikese õrritusvideo oma uhiuuest ideeautost Budd-e, mis 6.jaanuaril Las Vegases, Consumer Electronics Show’l avalikustatakse. Tegu on tõenäoliselt ammuoodatud elektrilise väikebussiga, mis on ühtlasi legendaarse T1 tänapäevastatud järeltulija.

Kui keegi vajab praegu ja kohe positiivset muutust, siis on see Volkswagen. Kui keegi vajab meedia soosivalt kõrgendatud tähelepanu (ja oskab seda tekitada), siis on see Volkswagen. Viimastel päevadel on meedia kõvasti spekuleerinud VW uue elektrisõiduki nime üle.

Budd-e

Kõigepealt luges keegi videost välja nime “Duo-E” ning VW andis kuulujuttudele muiates tuld. Aasta viimasel päeval aga läks tänu sakslaste AutoBildile liiklema teinegi nimeversioon- “Budd-e” ning et neile oli teada ka fakt selle kaubamärgi patendi kuulumisest VW-le, ongi see variant tõenäolisem. Olgu nimi siis Duo-E või Budd-e, on Volkswageni jaoks algamas uus ajastu. Uue sõidukiga astub VW sammu lähemale taskukohase hinnaga pikemaid vahemaid läbida suutvate elektrisõidukite segmendile.

Volkswagen Budd-eTegu tundub olevat legendaarse T1 järeltulijaga, kaasaegse mikrobussiga, millel on sarnaseid jooni 2011 Bulliga, millest korra ka juba kirjutasime.

Samas väidab VW, et see sarnasus on vaid juhuslik ning tegu on täiesti uue platvormiga. Kontsern on kinnitanud, et autol on elektrimootor ja uudne ühendatavus ümbritseva elektroonikaga (asjade internet) – muu informatsiooni osas ollakse üpriski tagasihoidlikud.  Tõenäoliselt ei oleks see üllatus, kui uuelt autolt leiab ka autonoomset sõitu võimaldavat tehnikat.

Videost on näha, et esitletava mudeli nimi on “Budd-e”, kus “Budd-e” (kalambuur, sest hääldub sarnaselt ingliskeelse “buddy”-ga) võib tähistada näiteks auto mitmekülgset sõprust (i.k “buddy” on eesti keeles “semu”) ning “e” eralditõstetuna loomulikult elektrimootorit.

Kompaktne kujustus viitab sellele, et autol võivad olla liuguksed. Ka on lekkinud tootjalt infot, et sõiduk saab olema nii esi-kui nelikveolises variandis (FWD ja AWD), sellel on peal 70 kWh liitium-ioonaku ning sõiduraadiust on NEDC testi põhjal kuni 500 km (tavaoludes oluliselt vähem).

Millega ka tegu ei oleks, VW “revolutsioonilise elektriauto” esitlus toimub mõne päeva pärast (6.-9. jaanuarini) Consumer Electronics Show’l Las Vegases ning märgib uut peatükki “taskukohaste pikamaa elektriautode” ajastus. Varasemalt on VW lubanud, et nende elektriline mikrobuss Bulli jõuab turule 2018. aastal, Eks nüüd siis saame teada, kas õrritusklipp on vaid selleks, et pinget ülal hoida- Duo-E, Bulli, Budd-e… ning asja tegelik mõte on anda teada sõiduki tehnilised näitajad ja turule jõudmise aeg.

Duo-e tagaots

ACCELERISTA KOMM Kurtsime eelmist uudist koostades, et ükski pilt seekord tuhandet ega isegi kümmet sõna ei räägi: tõde VW CES-il demmitavast sõidukist on kiivalt varjatud. Küllap see on särtsukas, küllap see on ruumikas; ja võib-olla tõesti on tegu “asjade internetiga” haakiva sõidukiga.

Nüüd siis oleme natuke targemad, ehkki ei “Duo-E”  ega ka “Budd-e” ei kõla just kõige põnevamalt või…seksikamalt. Bulli või T1-E võinuks tulevasi ostjaid märksa selgemini kõnetada. Samas kalambuuritsev “Budd-e” annab kogu mängule siiski mingi mõtte…Olgu see nimi, mis ta on, üks on selge, et nimes on täht “e”, sest tegu on elektrilise sõidukiga ja noh, seda on ju õrritajast ka näha, eks.

Taskukohased ja täitsa mõistliku sõiduraadiusega elektrikad võivad olla see indlugents, mis VW “noksitamise” unustada laseb. Või, noh, see võib olla üks lisaargument, miks grupi sõidukeid siiski eelistada – sest kust poolt ka ei vaataks, langustrend on VW-l olnud kõva, tehaseid on kinni pandud, plaane muudetud ja suunamuutuseid ette võetud. Samas, näiteks soomlaste jaoks on VW kõige müüdum mark ja tegelik müügilangus on olnud Euroopa turgudel üsna pisike. Kiirendajannad ootavad suure põnevusega, mida Volkswagenil meile CES-il näidata. Ja siis lähme sõitma!

Allikas, video ja pildid: Volkswagen, AutoBild, World Car Fans Tõlge: Veli V. Rajasaar

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.