Toyota esitles uut, Lexus LS 500h baasil valminud automaatjuhtimisega testautot2 minuti lugemine

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Toyota jätkab isejuhtivate sõidukite arendamist ning toob kevadel teedele uue automaatjuhtimisega testsõiduki TRI-P4. Insenertehniline ime baseerub Lexuse viienda põlvkonna LS sedaanil, täpsemalt selle hübriidversioonil 500 h.

Toyota Research Institute tutvustas tänavu maailma suurimal tehnoloogiamessil CES Las Vegases värsket uudist, automaatjuhtimisega testsõidukit nimetusega TRI-P4, mis baseerub uuel viienda põlvkonna Lexus LS 500h sedaanil.

Kevadel kasutusse võetavat testsõidukit on plaanis rakendada automaatjuhtimissüsteemide Guardian ja Chauffeur edasiarendamise kiirendamiseks.

Instituudi asepresidendi Ryan Eustice’i sõnul on Chauffeur süsteemi arendusel peamine eesmärk jõuda täisautonoomiani, milles inimest enam autojuhtimisel ei vajata, või vajatakse vaid väga piiratud ulatuses.

Guardian on aga mõeldud selleks, et suurendada inimese võimekust auto juhtimisel. Kevadel kasutusele võetav uus P4 platvorm võimaldab mõlema suuna kiiremat edasiarendamist.

P4 testsõidukil kasutatakse Lexuse uue põlvkonna veermiku- ja roolisüsteemitehnoloogiat, mis pakub erksaid sõiduomadusi ja juhitavust ning sujuvamat manööverdusvõimet automaatjuhtimisel.

Lexuse olemasolevatele kaameratele lisandub kaks kaamerat sõiduki külgedele ja sensorid sõiduki esi- ja tagaossa – kõik need on loodud spetsiaalselt autonoomseks sõiduks.

Optimeeritud radarisüsteem pakub täpsemat infot sõiduki ümbruses toimuva kohta. Kaheksa skanneriga LIDAR sensorisüsteem on sama, mida kasutati eelmisel testsõidukil Platform 3.0.

P4 on aga oma eelkäijast oluliselt nutikam. Suurema arvutijõudlusega süsteemid suudavad tagada kiiremat masinõpet ja töödelda sensorite poolt saadavat sisendinfot kiiremini.

Tulemuseks on kiirem reaktsioonivõime muutuvas keskkonnas. Arvutisüsteemile annab nüüd toidet üksnes sõiduki hübriidaku, 12 V aku jääb ainult varujõuallikaks.

Automaatjuhtimissüsteemi ajuks olev kompuuter on saanud uue kuju ja paigutuse, vabastades olulise osa pagasiruumist.

Kujunduse osas tegi TRI taas koostööd ettevõttega CALTY Design Research. Juhtivdisainer Scott Rolleri sõnutsi läheneti autonoomse juhtimise seadmete ja uue Lexus LS disaini ühildamisele võimalikult terviklikult.

Tulemuseks on ühtsena mõjuv, voogavajooneline välimus. TMNA R&D Prototype Development Center alustab P4 testsõidukite tootmist kevadel.

Vaata videost, kuidas Ylle Lexus LS 500 h tagaistme testi tegi – ilma vingete isejuhtimissüsteemideta on noobel auto olemuselt säärane, mille rooli on raske istuda, ehkki sõiduomadustelt teeb see silmad ette paljudele sportautodele.

Tõlkis: Lena Murd. Video Sten Ottep/Fifty Visual

Jaga

AVALDA ARVAMUST!