Esmaspäev, 4. märts 2024
Reedel kirjutasime, et Tesla Berliini gigatehas sai lõpuks (mööndustega) tootmisloa, kuid ega Volkswagen saa ometi kehvem olla – koduväljakut nii kergelt ära ei anta.

Tesla pakutavaga asub konkureerima Trinity täiselektriline lipulaevsedaan ning seda hakatakse tootma VW AG peakorteris Wolfsburgi tehases, millesse investeeritakse pisut üle 2 miljardi euro. Täienduste ehitus peaks algama 2023. aasta kevadel.

Tegu saab olema tehnoloogia viimasel sõnal põhineva tehasega, mis peaks arenguvahe Teslaga koomale tõmbama. Esimesed Trinityd peaksid koosteliinidelt veerema 2026. aastal.

Trinity tuleb umbes Passati mõõtmetega ning sõiduulatuseks lubatakse üle 700 km. Põnevamgi aga on see, et auto saab riistvaraliselt olema valmis autonoomse sõidu neljandaks tasemeks – rohkem detaile allpool, kuid laias laastus tähendab see seda, et auto suudab kindlates piirkondades ja kuni teatud kiirusteni täiesti ise toimetada, kuid juhil on võimalus juhtimine üle võtta.

“Riistvaraline võimekus” tähendab loomulikult seda, et tarkvaraline suutlikkus lansseerimise ajal veel suure tõenäosusega puudub.

SAE tasemed

Lisaks saab Trinity põhinema VW uuel SSP platvormil, mis asendab hetkel kasutusel olevad sisepõlemis- ja elektrisõidukite platvormid.

Ühe Trinity tootmine peaks vältama 10 tundi, mis on samal tasemel Tesla tehase võimekusega. Tootmiskiiruse võtmeks on VW teatel vähem mudelivariatsioone, vähem komponente, rohkem automatiseerimist, efektiivsemad liinid ja uued logistilised põhimõtted.

Täiesti uue tehase rajamine olevat VW sõnul odavam kui olemasolevate tootmisliinide kohandamine. Tehase tootmismahuks peaks saama 250 000 autot aastas, mis jääb küll Tesla gigatehasele kahekordselt alla.

Fotod: VW, SAE

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN