Teisipäev, 20. veebruar 2024
Tesla Berliini gigatehas sai lõpuks loa tootmist alustada, kuid vaid kindlatel tingimustel. Algse plaani kohaselt pidi tehas tööd alustama juba eelmisel suvel.

Tehas peaks hakkama tootma 500 000 Teslat aastas, kõrval paikneva akutehase võimekus on 50 gWh aastas. Luba tegevusega alustada anti tänasel pressikonverentsil.

“See oli keeruline ülesanne, mis avab uue peatüki meie tööstuslikus arengus,” sõnas Brandenburgi liidumaa omavalitsusjuht Dietmar Woidke.

Otsust saadavad mitmed nõudmised vee kasutamise ja õhusaaste piiramise osas, mis on peamised murekohad seoses tehase võimaliku negatiivse keskkonnamõjuga.

Kuigi suur osa kohalikust elanikkonnast pooldab tehast, mis toob 12 000 uut töökohta, muretsevad keskkonnaaktivistid muuhulgas liigse vee kulutamise pärast regioonis, kus põuad on tihenenud.

Seatud tingimuste täitmiseks peab Tesla paigaldama heitmete mõõteseadmed ning rakendama meetmeid põhjavee puhtuse tagamiseks ja õnnetuste vältimiseks.

Tehase avamispidu oodatakse 22-23 märtsi paiku ning seal hakatakse tootma Model Y linnamaastureid, mida seni on Euroopasse imporditud Shanghai tehasest.

Saksamaale rajatud tehas on Tesla poolt väga jõuline samm – sisuliselt tuuakse võitlus Euroopa elektriautode turu eest sakslaste koduhoovile ajal, mil enamus kohalikke firmasid on laiendamas oma elektriautode valikut.

Foto: Tesla

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN