General Motors investeerib akutehasesse 1,9 miljardit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
General Motors investeerib 1,9 miljardit eurot tehasesse, mis hakkab tootma akusid Ultiumi-nimelisele platvormile. See on teine selline tehas.

Tehas rajatakse koostöös tehnoloogiahiiu LG-ga USA-sse, Tennessee osariiki ning see loob 1300 uut töökohta. 260 000 ruutmeetrine kompleks on täienduseks teisele Ultiumi akutehasele Ohios, mille ehituseks kulus 500 000 tundi.

Mõlema tehase toodetud akud toimetatakse Detroiti, kus need autode sisse ehitatakse. Ultiumi platvormil põhineb näiteks uus Hummer EV.

Ultium on skaleeritav ja mitmekülgsem platvorm kui eelmine, Chevy Boltis kasutatu. Ultium võimaldab kuni 200 kWh jagu akupakkide paigutamist, 350 kW kiirlaadimist ning on kasutatav nii suurte maasturite kui veokite ehitamiseks.

Teine Ultiumi akutehas on osa General Motorsi 20 miljardi USD (umbes 16,6 mlrd eurot) suurusest investeeringust, mille eesmärgiks on kasvatada suutlikkust Teslale konkurentsi pakkuda. Tulenevalt Ultiumi võimekusest on see vähemalt lähitulevikus GM-i elektriautode tootmise strateegia võtmeosaks.

Tehase asukoha valikul sai otsustavaks kohalik toetus – tõenäoliselt erinevad maksusoodustused ja -tagastused.

Foto: GM

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.