Nii armas ja trendikas: kaunista oma jalgratas värske lilleõiega!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Jalgratas on soodne ja keskkonnasõbralik liikumisvahend, mis õige hooldamise korral kingib omanikule sõidurõõmu kasvõi aastakümneteks. Linnapildis kohtab järjest rohkem vahvalt isikupäraseid kaherattalisi, mis püüavad pilku värviga või lahedate aksessuaaridega. Uusim kuum trend on kinnitada jalgratta lenkstangile või raamile lillevaas, millesse korjata kaunemaid õisi.

Mõnusalt läbi linnakära kulgev kruiiser, sadulas kaabu ja kollase salliga härrasmees või võluvas lillelises kleidis noor daam on muidugi klišee – Eesti kliimas on sellist pilti võimalik kohata üksnes päikeselise ilmaga. Ent olgem ausad, selline pilt teeb tuju heaks!

jalgratas

Üldse teevad ratturid tuju heaks, isegi siis, kui istud kuskil Järvevana teel oma plekk-kastis ummikus ja näed neid rahulikult mööda kergliiklusteed sihtpunkti veeremas –  hea meel, et keegi on mõtlev inimene ja läbib lühemaid vahemaid kondiauruga.

Nüüd kujutage pilti, kus seesama rattur teeb oma veeremisse pausi ja rõõmsalt lehvitades pöördub mõne ummikleja poole, ulatades talle – lihtsalt niisama – ilusa lilleõie. Utoopia, eks? Aga mitte päris võimatu, kui jalgratta külge on kinnitatud väike lillevaas, kust killuke elavat loodust rõõmsavärvilisena vastu vaatab.

Kel on, see jagab! Uuringu põhjal on jalgratturid oluliselt empaatilisemad kui autojuhid – ehk siis, kui sul on peotäis kauneid õisi, ja sa oled jalgrattur – siis tõenäoliselt pole sul midagi mõne õie kinkimise vastu üksnes selleks, et kellegi päev paremaks teha.

JALGRATAS KAUNIKS : 3D TULEB APPI

Ameeriklanna Colleen Jordan tuli imetoredale ideele, kaunistada jalgratas lilledega, kasutades selleks imepisikesi (ja veidi suuremaid) erikujulisi 3D – prinditud lillevaase. Nagu teada, on 3D tõeline imede maa, võmaldades varieerida materjale, kuju, värvi – ühesõnaga, sul on ratas, sa tahad seda ainuomaselt väärindada – ja 3D print koos Colleeniga tulevad siinkohal sulle appi. Kliki alloleval pildil, et jõuda Colleeni kodulehele.

jalgratas lill

Populaarsest Etsy – käsitöötoodete keskkonnast saab igaüks endale osta Colleeni tehtud lillevaasi või isegi mitu – trendikas on kinnitada oma rattale rohkem kui üks, erivärviline, erikujuline tibatilluke lillehoidik ning korjata neisse erivärvilisi õisi (miks mitte sügisel ka värvilisi lehti).

Tibatillukesi 3D lilleanumaid saab kinnitada nii ratta raamile, lenksu külge kui  – parema mõtte puudumisel – riputada endale kaela või kinnitada kuuereväärile. Nii palju kui on rattureid, on ideid ja võimalusi.

Miniatuursesse vaasi/potti võib istutada ka lemmiktaime pojakese  – kena kingitus sõbrale, kellest tead, et ta sõidab rattaga, aga lilleõie murdmine tähendab tema jaoks käe tõstmist kõige elava vastu. Sa pead vaid teadma ta ratta värvi ja ehk ka isiklikku värvi – ja taime-eelistust, et see kena kingitus teha. Talveks saab Colleeni 3D potikese tõsta tuppa ja panna väikese kinnitusega näiteks seinale rippuma.

Colleeni idee on kogunud poolehoidjaid ning ka maailma meedia on naise loomingut märganud ja tehtavat kajastanud, miska tellimuste täitmise aeg on pikenenud paari nädalani. Õnneks on tegu tootega, mida saab kasutada kaua ja rõõmuga, väike ooteaeg käibki asja juurde. Kliki alloleval pildil ja leia Wearable Planter leht Etsyst.

Üleliia odav see pisike õieilu hoidja muidugi pole, hinnad algavad umbes 45st eurost. Aga kes ütles, et innovatsioon peab tasuta kätte tulema?

jalgratas valge

ACCELERISTA KOMM Või siis leidub siinmail keegi, kes võtab ise asja ette ja alustab näiteks rahvusliku mustriga rattakaunistuspotikeste tootmist? Teemat saab laiendada kuhu iganes- kaunistades oma kaherattalisi näiteks 3D salatipotiga, pikksaiahoidikuga, mulgipudrukausikesega? No et oleks rahvuslik nüanss ja õige eestlase olemine!

Olgu kuis on, praegu on parim aeg oma kaherattaline päevavalguse kätte tuua, talle väikeste kaunistustega pisikest isikupära lisada ja alustada harjutustega iseseisvaks eluks igapäevasel pedaalimisel. Kõik sadulasse!

Külasta ka Colleeni 3D lillevaaside galeriid Facebookis ning vaata, kuidas saad pisikest aksessuaari veel nutikalt kanda ja kasutada. Kliki alloleval pildil!

Jalgratas roosa lillevaas

Allikas ja pildid: A Wearable Planter, Pixabay, Ylle Rajasaar

Imeline kunst: Gianluca Gimini muutis joonistatud jalgrattad 3D reaalsuseks!

Uuring: jalgrattasõit on kuus korda autosõidust odavam!

 

Jaga

1 kommentaar

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.