Endisest efektsem väljanägemine
Maksimaalne mugavus neljale reisijale
Sõidetavus, milleni enamus konkurente ei küündi
Porsche Panamera jõudis mudeliuuenduseni üsna märkamatult. Äsja Pariisi autonäituse fookuses oli eelkõige muidugi 4 E-Hybrid versioon, aga eks väljas olid ka ülejäänud variandid, tipnedes Turboga.

Samas peab olema teemaga ülihästi kursis, et välimuse poolest uut ja vana Panamerat teineteisest eristada. Kerekuju pole 2009.a. alates muutunud ning võhiku silmale ehk parimaks mooduseks on masinaid eristada tagatulede järgi – need sarnanevad nüüd 911 omadele ja annavad Panamerale tagantvaates eelkäijast oluliselt efektsema väljanägemise.

Porsche Panamera uus

[toggle title=”2016 PORSCHE PANAMERA TEHNILISED NÄITAJAD” load=”hide”]Mootor PDK
Võimsus 324 kW (440 hj)
Silindrite arv V6
Töömaht 2 894 cm³
Mootori asetus Eespaigutusega mootor
Surveaste 10,5 : 1
Maksimaalne pöördemoment 550 Nm (1 750 – 5 500)

Kütusekulu PDK
Kütusekulu linnas, l/100 km 10,2 – 10,1 l
Kütusekulu maanteel, l/100km 6,8 – 6,7 l
Keskmine kütusekulu, l/100 km 8,2 – 8,1 l
CO2 emissioon, g/km 186 – 184 g/km

Dünaamikanäitajad PDK
Maksimaalne kiirus 289 km/h
Kiirendus 0 – 100 km/h 4,4 s
Kiirendus 0 – 160 km/h 10,3 s
Kiirendus 80 – 120 km/h 2,9 s
[/toggle]

PARIMA DISAINIGA ARMATUURLAUD

Seevastu Panamera sisemust uurides Porsche ponnistused märkamata ei jää. Ilmselgelt tahtis tootja luua salongi, mis ka 5-10 aasta pärast ei tunduks vanamoelisena ja tabas tehtud muudatustega naelapea pihta.

Heaks näiteks on kasvõi info- ja lustiseadme suur imekena graafikaga ekraan, mis sobitub armatuurlauale sedavõrd orgaaniliselt, et lust vaadata. Kui tihtipeale kipuvad sarnased lahendused tänapäeva autodes meenutama poolvägisi autosse “istutatud” tahvelarvutit, siis Panamera puhul seda tunnet kindlasti ei teki.

Sama sujuv ning kaasaegne stiil jätkub ka juhi silme ees ning käigukangi ümbruses. Kõik nupud-lülitid, olgu need siis puutetundlikud või tavapärased, hiilgavad maitsekusega ja on esteetiliselt kaunid.

Istmedki ei jää muudele elementidele alla. Lisaks tipptasemel viimistlusele saab Panamera eeliseks lugeda asjaolu, et masin on endiselt vaid 4-kohaline. Nii mõnelgi konkurendil võib esiistmetele küll hindeks 5+ panna, aga tagaistmed samaväärsete omadustega tihtipeale ei hiilga.

Porsche Panamera puhul püsivad tänu eraldiseisvatele toolidele ka 3. ja 4. reisija kenasti oma nahksetes kunstiteostes paigal. Mis on muidugi ka mõistetav, sest tippversioonina üle 300 km/h sõitvas masinas poleks teisiti mõeldavgi.

KLIKI PILDIL!
GRAN TURISMO – AUTO SELLE SÕNA PARIMAS MÕTTES

Porsche Panamera on Gran Turismo (GT) auto selle sõna parimas mõttes. Pikad vahemaad Euroopa kiirteedel mööduvad imeilusa ja mugava salongi embuses märkamatult ning limiidivabadel lõikudel viib sportautolik võimsus ja juhitavus roolija nirvaana äärele.

Paraku ei saabu õndsus kuigi odavalt. Tavalise Eesti tööinimese (see on küll väljasuremisohus liik – ma tean) finantsidest piisab umbes komplekti talverataste ja aastase kindlustusmakse soetamiseks. Ehk siis uue Panamera ostusoovi korral tuleb igal juhul arvestada kuuekohalise summaga ja sõltuvalt mudelist ning lisavarustusest ei jää kahega algavad arvudki kaugele.

Küll aga teeb suur Porsche selleski hinnaklassis konkurentidele kiirusomadustelt iga kell tuule alla ja õnneks on Eesti endiselt teel viie rikkama Euroopa riigi hulka, mistõttu potentsiaalseid Panamera-ostjaid tuleb kogu aeg juurde.

GALERII: PARIISI AUTONÄITUSEL ESMAESITLETUD 4 E-HYBRID. KLIKI PILDIL!

Vaata täpsemalt siit
Pildid: Argo Verk, Porsche. Video: Argo Verk

Teise põlvkonna Porsche Panamera jõudis avalikkuse ette. Vaata galeriid!

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.