Esmaspäev, 6. veebruar 2023
28. juunil esmaesitleti Berliinis Porsche Panamera sportlimusiini teist põlvkonda. Auto on saanud moodsama välimuse, sõitjateruumi on veelgi väärindatud ning täiesti uus on ka juhi soovidele kohandatav infolustiväli. Kõige suuremad uudised tulevad siiski kapoti alt: uue Panamera jõuallikate valikus on nüüd võimsamad ja keskkonnasäästlikumad turbomootorid.

low_panamera_2016_porsche_ag (1)

Uues Panameras on Porsche spordigeeni rohkem kui kunagi varem: esimene pilk tutikale Gran Turismole näitab, et siin on disainerid teinud sügava kummarduse võitmatule 911-le. Eelmise põlvkonna kõrval mõjub uus Panamera rohkem kupeena ja vähem sedaanina.

low_panamera_2016_porsche_ag

Üsna järsult tahapoole langev katusejoon ning visuaalselt laiem ja madalam üldpilt koos läbikomponeeritud taguotsaga moodustab seekord suurepärase ansambli. Panamera on astunud teise põlvkonnaga otse Porsche mudeliperekonna keskmesse. Ja see on vaid hea, sest sooritusvõime on sel luksuslikul sportsedaanil ju algusest peale suurepärane olnud!

low_panamera_2016_porsche_ag (2)

Kokpit mõjub õhulisemana ja ruumikamana. Loota on, et tagaistmel läheb elu veel khuulimaks. Esiistme pärast läheb tõenäoliselt vaidluseks, sest Porsche on uue Panamera puhul rakendamas uudset, isikustatavat digitaalset kokpiti. Suurt osa infolustiväljast saab kohandada oma soovidega vastavaks. Kaasaegne oli see ju ennegi, aga nüüd siis tahab lausa esimese elutoa kohta endale…

low_panamera_2016_porsche_ag (5)

Porsche on esimesi autotootjaid maailmas, kes ühendas kiiruse ja luksuse elegantseks sportsedaaniks, sportlimusiiniks või lihtsalt meeldejäävaks numbriks 970 – nimetage kuis täpselt soovite, mõte sellest ei muutu. Porsche Panamera on auga ära teeninud maailma kiireima lukssedaani tiitli ja uskuda võib, et uue, 4-liitrise V8 bi-turboga, läheb elu ainult ilusamaks.

Porsche Panamera

Uued bi-turbomootorid on võimsamad, seda tänu 8-käigulisele topeltsiduriga automaatkastile (PDK II), mis koostöös uute jõuallikatega võimaldab 16% säästlikumat sõitu ja väiksemaid heitmenorme.

low_panamera_2016_porsche_ag (4)

Panamera saab peale kolm suurepärast jõuallikat ning valikus on loomulikult ka nelikveoline mudel:
Panamera Turbo 404 kW / 550 hj (keskmine kütusekulu 9.3 l / 100 km)
Panamera 4S 324 kW / 440 hj (keskmine kütusekulu  8.1 l / 100 km)
Panamera 4S diiselmootor 310 kW / 422 hj ( 6.7 l / 100 km)

low_panamera_2016_porsche_ag (3)

Alates esimese põlvkonna turulejõudmisest 2009. aastal on Porsche Panamerat ostetud rohkem kui 150 000 eksemplari. Uus põlvkond toob uued jõuallikad ja tehnoloogilise hüppe. Porsche on uue mudeli arendusse investeerinud rohkem kui 500 miljonit eurot. Inseneride töö saab hinnangu novembri algul, mil teise põlvkonna Panamera müügile jõuab.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Tundub, et Lendav Diivan ei ole uuele Panamerale enam sobiv hellitusnimi ja kiireimaks pereautoks nimetamine oleks alavääristav. Tuleb midagi uut välja mõelda… Ootame silmad pikad peas, et saaks juba ise käed külge ja jalad tööle. Eeltellimise alguse kohta tuleb infot otsida Eesti maaletooja lehelt. 

new_panamera

Allikas ja meedia: Porsche

http://www.accelerista.com/proovisoit/reis-iseendaga-ehk-kuidas-ma-porsche-reisiklubis-diivaneid-lennutasin/

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.