Liiklusjärelevalvekeskus analüüsis viiel viimasel suvel juhtunud liiklusavariide statistikat, ja tõi välja need avariialtimad kohad Tallinnas, kus on juhtunud üle 20 õnnetuse. Lääne-Harju politseijaoskonna piirkonnas annavad tooni Mustamäe ja Õismäe.

Mai, juuni, juuli ja august on kuud, mil juhtub märgatavalt rohkem liiklusavariisid võrreldes teiste kuudega. Kuna kannatanutega avariisid juhtub liiklustihedusest ning elanike arvust tulenevalt enim Tallinnas, on hea teada, kus on kõige avariialtimad kohad ning mis laadi avariisid seal juhtub.

Esmalt vaatame üle Lääne-Harju politseijaoskonna piirkonnas asuvad avariialtid teelõigud ja ristmikud. Avariide juhtumise üheks peamiseks põhjuseks on kõrvalised tegevused roolis. 

Paldiski maantee Mustamäe tee ja Ehitajate tee vahel
 • Kokkupõrge sõidukiga küljelt 12x
 • Kokkupõrge jalakäijaga 4x

Peamiselt juhtuvad seal avariid kõrvalteedelt ettekeeramisel ja keelava fooritule eiramine. Kõrvalteede arvukus on ka põhjuseks, miks vähendati Paldiski maantee kesklinna suunal lubatud suurim sõidukiirus 70 km/h juurest 50 km/h-ni ning kiirusest kinnipidamist kontrollivad kiiruskaamerad.

A. H. Tammsaare tee, Tondi ja Laki tänava vahel
 • Tagant otsasõite 11, millest 6 lõigul A. H. Tammsaare tee 60 kuni Nõmme tee
 • Kokkupõrked sõidukitega küljelt 5x (ristuvate teedega)
 • Kokkupõrge jalakäijaga 3x

Avariide toimumise peamisteks põhjusteks on autojuhtide tähelepanematus – tegeletakse roolis sahmimisega – roolimobiilikud! Lisaks keeratakse kõrvalteelt hoolimatult ette ja eirataksae fooritulesid.

Sõpruse puiestee
 • Kokkupõrge jalakäijaga 11x
 • Kokkupõrge sõidukiga küljelt 8x
 • Tagant otsasõite 4x

Tipptundidel on Sõpruse puiestee tõeline sipelgapesa: jalakäijad saalivad ülekäiguradadel, trollid, autod, tsiklid on kõrvuti sõiduradadel, siksitakse, otsitakse võimalust kiiresti läbi lipsata punase tule alt jne.

Peamiselt juhtuvad avariid kõrvaliste tegevuste tõttu, kõrvalteedelt hoolimatult ette keeramisel ning foorist “üle laskmisel” – eriti Sõpruse puiesteel on ilmekalt näha, mis on “heleroheline” või “roosa” tuli.

Õismäe tee 9, 101 ja 155a lähedus
 • Kokkupõrked jalakäijaga 5x
 • Kokkupõrked sõidukiga küljelt 5x

Selles kohas juhtuvad avariidkõrvalteelt ette keeravate autojuhtide süül, samuti ollakse mõtetega juhtimisest eemal ja tegeletakse roolis muude asjadega. Ka kergliiklejad ei oska sageli ohtu näha ja saavad viga.

Pärnu mnt Turu platsi ja Hiiu tn vahel ning Männiku tee ristmik
 • Tagant otsasõit 3x
 • Kokkupõrge sõidukiga küljelt 5x
 • Kokkupõrge jalakäijaga 3x
 • Teelt väljasõit 2x

Siingi on tüüpiline avariide juhtumise muster: kõrvalised tegevused autoroolis, kõrvalteelt ette keeramised ning fooritulede eiramine. 

Ilus ilm ei tee meist paremaid autojuhte

Liiklusjärelevalvekeskus tuletab meelde, et ilus ilm ja valged ööd ei tee kellestki paremat autojuhti, vastupidi, et suvises liikluses toime tulla, peab olema topeltpaar silmi ja kõrvu kuna inimesi tänavatel ja teedel on rohkem.

Ühegi füüsikaseaduse vastu suvi ei saa ning inimese reaktsioonikiirus on ikka seesama. Piisav pikivahe, liikluse jälgimine ning autojuhtimisele keskendumine, piirkiirusest kinnipidamine, kaasliiklejatesse viisakalt suhtumine, ja ka ennetavad sõiduvõtted on need, mis turvaliselt kohale jõuda aitavad. 

Tallinnas on mõistlik võtta liiklemiseks 20-30 minutit rohkem aega, sest kunagi ei tea, kus ja millal tekib ummik – väliskülalised, väikesed kõksud, rongkäigud ja isegi jäätiseauto võivad liikluse korraks seisma panna. 

Teadke ohtlikke ristmikke, võtke aega, varuge kannatust, liigelge korrektselt, jõudke kohale.

Liiklusjärelevalvekeskus annab lähiajal ülevaate ka Ida-Harju politseijaoskonna piirkonna ja Tallinna kesklinna ohtlikematest kohtadest.

Vaata, mis on need viis murekohta, millele politsei tänavu keskendub

Kaanepilt: Ylle Tampere

Jaga

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.