Volkswagen on hädas uute WLTP standarditega, mis tõmbavad kriipsu peale umbes veerandi miljoni sõiduki müügile. Kuniks autod pole saanud uute saastenormide alusel väljastatud sertifikaati, neid müüa ei saa. Ka osa tootmisliine tuleb mõneks ajaks peatada.

Volkswagen vajab kiiresti lahmakat laopinda, et panna need sõidukid, mida uute saastenormide tõttu müüa ei tohi, kusagile mõneks ajaks seisma. Tootmisliinide peatamine on seotud vähenenud nõudlusega üldisemalt.

1. septembrist jõustuvad Euroopa Liidus uued WLTP standardid, mis tuginevad reaalsetel andmetel, mitte laborimõõtmistel-kalkulatsioonidel.

Mõõtmiste tulemusena on aga süsinikdioksiidiheitmed osutunud lubatust suuremaks ja see on toonud kaasa viivitusi juba tootmisliinilt maha veerenud sõidukite sertifitseerimisel.

Juunis tunnistas Volkswagen, et tõenäoliselt viibib seetõttu 250 000 auto müügile jõudmine, samuti kavandati teatud mudelite tootmise ajutist peatamist.

Volkswageni kõneisik kommenteeris asjalugu niiviisi: “Oleme rentinud ruume ja parkimiskohti nende sõidukite paigutamiseks, mida veel klientidele saata ei ole võimalik.”

Üheks võimalikuks laopinnaks võib osutuda Berliin-Brandenburgi lennuväli, mille ehitus on juba mõnda aega käimas, kuid lennuväli on siiani pooleli. Volkswagen seda infot kinnitanud ega ümber lükanud ei ole.

Volkswagen sulgeb Wolfsburgi tehase augustis ja septembris 1-2 päevaks nädalas. Sama saatus ootab Zwickau tehast. Ja mõneks ajaks läheb pausile ka Emdeni tehas, sest Passati ja VW grupi teiste sama mõõtu sõidukite nõudlus on vähenenud.

Allikas: tootja, apu.fi. Tõlkis: Lena Murd. Kaanepilt:VW

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.