Tesla lõppenud aasta viimane kvartal osutus tootja edukaimaks – üle maailma jõudis uute omanikeni 308 600 autot.

See vajutab eduka pitseri Tesla aastale, mille käigus jõuti ka triljonidollarilise turuväärtuseni. Eile avalikustatud müüginumbrid on oodatust paremad, aastaga jõudis klientideni 936 000 autot – see on 2020. aastast 87% parem.

Majandusanalüütikute sõnul on tegu oodatust palju parema tulemusega – isegi kõige optimistlikumate analüütikute ennustused ületati. Nõudlus Tesla autode järele räägib aga kõnekalt ka üldisest nõudlusest elektriautode järele, kuna Tesla on selles vallas teenäitaja.

Tesla on korduvalt öelnud, et plaanib jätkata iga aasta 50% müügitõusuga ja seni on see nii ka läinud – ja seda hoolimata üleilmsest kiibikriisist! Kuigi müüginumbrid rühivad jõuliselt edasi, on Tesla tegevjuht Elon Musk lõppenud aastat kirjeldanud kui tarneahelate õudusunenägu. Kiibikriisi aitas leevendada inseneride leidlik lähenemine olemasolevatele kiipidele tarkvara kohandamisel.

Tootmine ja tarne ei vasta loomulikult üks-ühele ning Muski sõnul võib 2021. neljanda kvartali tarne varieeruda 0,5% ulatuses. Aastane toodang oli 930 422 autot, neljanda kvartali oma 305 840.

Tesla suurimad turud on USA ja Hiina, suurema osa müügist moodustavad Model 3 ja Y. Autosid toodetakse nii Californias kui Shanghais, saabuval aastal avatakse loodetavasti tehased ka Berliinis ja Texase osariigis.

Foto: Shutterstock

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Accelerista videotiimi ning teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi... või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.