Laupäev, 2. märts 2024
Tesla laiendab jõuliselt haaret: mõni aeg tagasi langetati otsus Hiina tehase rajamiseks, nüüd säutsub Elon Musk rõõmsalt, et peagi on selge, kuhu kerkib Euroopa gigatehas. Tõenäoline koht on kusagil Saksamaa ja Prantsusmaa piiril.

Ühendriikide majandusleht Wall Street Journal annab teada, et Tesla on alustanud Saksamaa ja Hollandi ametnikega läbirääkimisi uue gigatehase rajamiseks Euroopasse. Saksamaal on käidud maad kuulamas kahel liidumaal.

Euroopa gigatehases hakatakse ühe katuse all valmistama nii uusi autosid kui ka neile vajalikke akusid. Saksamaal, Prümi linnas on Teslal juba üks tehniline tootmisüksus, seega oleks valik igati loogiline.

Tesla otsingute edukust kinnitab kaude ka Elon Musk, kes kommenteeris hiljaaegu Twitteris, et ehk just Saksamaa ja Prantsusmaa piirialad võiksid olla sobivaim paik uue suurtehase jaoks.

Tesla supertehase nimel on Euroopas juba paar aastat tõsiselt võideldud – näidake riiki, mis ei oleks uhke kui saaks öelda, et elektriautotööstuse lipulaev valmistab oma toodangut just siin!?

Rootslased, eestlased, taanlased – kõik on käinud Teslat lobimas. Soomlased lootsid, et Tesla on valmis oma tehase ehitama väikesesse Vaasa linna, eestlased pakkusid Paldiskit. No siin me kõik nüüd siis oleme.

Teisalt, Elon Musk on tuntud õrritaja. Võimalik, et kõik pole soomlaste ja eestlaste jaoks veel kadunud – enne uue tehase rajamist peab autotootja korda saama oma järelteeninduse probleemid. No näiteks Norras, kus Tesla omanikud on siiralt pahased, et nad korralikku hooldust ei saa. Aeg näitab.

Allikas: WSJ

KOMMENTEERI SIIN