Reede, 2. juuni 2023
Kuigi Subaru pole 2008. hooajast alates WRC-l osalenud, seostub bränd siiani paljudele ralliga ning nende autosid kasutatakse mitmel pool sihtotstarbeliselt edasi. Subaru Kanada otsustas seda veelgi julgustada.

Sarnaselt Soomele ja Eestile on ka Kanada rallirahvas. Kuni 2017. aastani osales Subaru ametliku meeskonnana Kanada autoralli meistrivõistlustel, Subaru autosid kasutatakse rallis ja rallikrossis laialdaselt ka USA-s ning ehitatakse neist muid ägedaid projekte, mis saavad eri võistlustel ja trikkide käigus palju tähelepanu.

Kuid Subaru Kanadal on brändi populariseerimiseks põnev strateegia – hoolimata rallil enam mitte osalemisest on nad sponsorina siiani aktiivsed ning nüüd otsustasid toetada ka inimesi, kes Subaru autosid rallis kasutada plaanivad.

Selleks on tarvis kehtivat Kanada autoralli meistrivõistluste litsentsi, osta oma Subaru läbi ametliku edasimüüja ning lubada neile, et kasutad oma autot võistlemiseks. Viimane konks enne toetuse saamist on ehitada auto vastavaks kohalike meistrivõistluste reeglitele ja nõuetele. Tavaline värk – täispuur, homologeeritud istmed ja traksid, tulekustutussüsteem, massilüliti… Autol ei tohi ka katuseluuki olla!

Toetus ise on kuni 10 000 Kanada dollari ehk 6900€ jagu ostuhinna tagastust. Kanada hindadega ma täielikult kursis pole, kuid see peaks olema enam kui piisav, et ümberehitused ja paar jooksu rehve katta.

Kas sarnast toetust võivad oodata ka teised “rallirahvad”? Ebatõenäoline, kuid üks on selge – selle lootuse püsimise jaoks peab Kanada edasimüüja teguviis osutuma brändikuvandile väga, väga positiivseks.

Foto: Subaru

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.