“Vanad” tegijad peavad alla neelama mõru pilli: Tesla Model S müüginumbrid Euroopas ületavad Saksa noobelmudelite omi. 2017. aastal kasvatas Ühendriikide elektriautotootja müüki Vanas Maailmas 30 protsenti.

Kuigi Tesla Model S muutub tänavapildis üha tavalisemaks nähtuseks, ei ole selle müüginumbrid siiski olnud võrreldavad Mercedes-Benzi, Audi või BMW tippmudelitega. Täpsemalt – veel ei ole.

Koduturul Ameerika Ühendriikides on Tesla Model S müük juba mitu aastat suurem kui eelmainitud sakslastel. Euroopas muidugi on lood siiani olnud vastupidi.

SAKSA TRADITSIOONID MURTAKSE KRÕKSUGA

Aga nüüd on Tesla Model S esmakordselt ka Euroopas oma müüginumbritega seljataha jätnud nii Mercedes-Benzi S-klassi, BMW 7-seeria kui ka Audi A8. Tesla Model S müük kasvas mullu Euroopas 30 protsenti.

See peaks olema kui külm dušš pikaajaliste traditsioonidega autotootjatele, eeskätt Mercedes-Benzile. Need numbrid näitavad, et väiksem, aga nutikam tootja nagu Tesla suudab vanadele tegijatele tuule alla teha nende oma kodukamaral, väitis JATO Dynamics analüütik Felipe Munoz.

KISUB KIIREKS, POISID!

Munozi hinnagul tuleks Euroopa autotootjatel kiiremas korras hakata tõhusalt panustama elektrisõidukitele, sest autoostjate huvi nende vastu on tugevas kasvutrendis.

Analüütiku arvates ei ole aga vanad autotootjad suutnud piisava kiirusega muutunud trendidele reageerida.

Nimetatud autotootjad on Teslat pikki aastaid ebaoluliseks pidanud ning ei ole seetõttu ka eriti pingutanud oma elektrimudelite turuletoomisega, nüüd aga on mõned uudismudelid oma järge ootamas.

Näiteks esmaesitleb Jaguar oma esimest elektrimudelit I-Pace märtsikuu esimestel päevadel. Ka Audilt ja Porschelt on tänavu oodata laiatarbe täiselektriliste mudelite turulejõudmist.

MODEL X VS PORSCHE CAYENNE

Ruumikal SUV-mudelil Model X läheb samuti hästi. Seda müüdi eelmisel aastal Euroopas sama palju kui Porsche Cayenne´i ning ligemale 2000 ühikut rohkem kui BMW X6.

Tesla kõige värskem mudel, Model S-st väiksema Model 3 tootmisprobleemid jäävad peatselt samuti ajaloohõlma ning lähitulevikus on see kindlasti ka niisugune mudel, mis Euroopa autoturul oma kindla koha sisse võtab.

Allikas: Automotive News Europe. Tõlkis Lena Murd

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.