Prantsuse autotootja Renault ei ole senini Hiinas suuri tegusid veel teinud. Koostöös Geelyga soovitakse maailma ühel olulisemal autoturul märk maha panna ja müügitabelite etteotsa tõusta.

Renault Group on kirjutanud alla koostöölepingu, mille raames hakkab Renault-märgiga hübriidsõidukeid Hiina turule valmistama ja neid seal müüma Geely. Lõuna-Koreas on prantsuse autotootjal sarnane leping Lynk&Co-ga.

Geely on Hiina suurim eraomanduses autotootja, millel on piisavalt jõudlust, et Renault hübriidsõidukeid Hiina turule ehitada.

Koostööleping näeb ette, et Renault peab välja töötama sihtturu strateegia, looma müügikanalid ning tegema brändile reklaami, samuti avama margiteenindused.

Renault lahkus Hiina turult 2020. aastal, kui lõpes kööstöö Dongfeng Motor Grupiga. Geely tootmisvõimsustest peaks tulevikus jaguma rohkemaks, seega on arvata, et edaspidi jõuavad Hiinas ehitatud hübriidajamiga autod ka mujale.

Esialgu puudutab koostööleping hübriidajamiga Renault’de valmistamist, tulevikus võetakse tõenäoliselt ette ka täiselektrilised mudelid. Lepingu osapooled on kinnitanud, et otsivad tulevikus ka teisi koostöövõimalusi ja soovivad ühistegevust laiendada.

Hiinlastel on Renault kogemustest palju võita: uuenduslikud tehnoloogilised lahendused, aastakümneid tehtud arendustöö jõuallikate vallas lubavad oodata senisele mudelivalikule põnevat lisa.

Oma tehastes hüdriidajameid valmistama asuv Geely saab Renault kogu vajaliku oskusteabe ja väljaõppe ning mitte vähem väärtuslik ei ole Renault Samsung Motori rohkem kui 20 aasta pikkune kogemus Lõuna-Koreas.

Geely on varasemalt löönud käed mitmete “vana maailma” autotootjatega, muuhulgas on nende vedada Smart elektriautode üleilmne müük.

Hiina on autotootjate jaoks olulise tähtsusega sihtturg: elatustaseme pidev kasv loob hea kliendibaasi, noored ja edumeelsed on huvitatud keskkonnasõbralikumatest sõidukitest.

Renault’ sammud on põhjendatud: enne neid on mitmed tootjad on juba läinud seda teed, et valmistada Hiinas mudeleid, mida lisaks Hiinale edukalt ka Euroopas müüa.

Kaanepilt: Renault

Jaga

Ylle on telesaadete produtsent ning vabaktuseline ajakirjanik ja fotograaf. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. Ylle käe all on valminud mitmed teadus-, haridus-ja keskkonnasaated ja teda on mitmel korral kõrgelt tunnustatud. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab ka ise hea meelega eri teemadel.

2 kommentaari

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.