Täitsa huvitav näeb välja: BMW esitleb MINI Electric särtsakat ideeautot

Pinterest LinkedIn Tumblr +
See hetk on käes: MINI on otsustanud liituda arvukate elektriautode tootjatega ning esitleb tänavusel Frankfurdi autonäitusel Mini Electric- ideeautot. Autos on kasutatud BMW i3-lt tuntud tehnoloogiat ning BMW lubab, et edaspidi koondtatakse kõik e-MINId Electricu kaubamärgi alla.

MINI elektriautost on juba mõnda aega juttu olnud, rahvale on isegi näidatud inseneride ulmelisi 3D renderdatud ideekavandeid. Nüüd on Baieri autotehases jõutud sinnamaale, et i-osakonna kõrvale tuleb ka Electricu tiim.

Milleks ressurssi raisata, kui on olemas i3 ja tulemas tõenäoliselt i5 BMW – esialgu näidatakse meile küll vaid sportlikuma ilmega värskenduse saanud i3-e, siis loogiliselt võttes tuleks grupisiseselt inseneride loomepotentsiaali ära kasutada ja anda ka MINIle särtsakam minek. Platvorme jagatakse ju BMWga niigi.

SIIDILIPP JA HÕBEPURJED, KULDNE MINI LÄ’EB TEEDELE!

Nagu i-seeria autod näevad ka Electricu omad võrreldes “tavalistega” ekstravagantsed välja. Elektri jõul edasi liikuva MINI e-ideeauto helkleb hõbekuldselt ning selle ninaots meenutab ämma kriipsuks tõmmatud suud. Pilt on, häält ei ole, aga pilt on siiski ilus!

BMW on lubanud, et ootajate aeg ei veni üleliia pikaks – esimesed elektrilised MINId jõuavad seeriatootmisse aastal 2019. Ja tõenäoliselt ei kaota nad oma välimuses ega olemuses oluliselt sellest ekstravagantsist, mida meile Frankfurdis näidatakse. No nii on lubatud!

Päris ära ei kao vana hea MINI ka Electric- versioonis – pepukene on ikka MINI mis MINI, ümar, “otsin kohta kus pirukat antakse” tagaots, mis lustakalt kõikjale … veikleb. Sest see on nüüd hõbekuldne. Ja elektriline, millest annab aimu suur E-täht laadija luugil ja auto küljel. Kui tohib paluda, võtke seeriaautolt see viimatinimetatu ära, eks.

Ja tulede kallal on disainer(id) kõvasti vaeva näinud – kui esilaternate leed-ribad meenutavad ühte “hammustajat” tuntud arvutimängust, siis tagatuled annavad kokku Union Jacki.

Kel sellest väheks jääb, siis lööb pilgu ratastele – 19-tollised ebasümmeetrilised kergveljed sobivad eklektikasse kui valatult. Täname taevast, et meil on 3D, mis võimaldab kõige ootamatumaidki ideid ellu viia – MINI Electric on lennuka disanermõtte elav kehastus!

Aerodünaamikaga on elektriautodel üldse hästi. Kuna elektrimootor ei vaja suurt õhkjahutust, võib kere küljest uhtuda suure osa igasugu lennukaid väljaulatuvaid detaile. MINI Electric on sile ja libe nii eest kui külgedelt. Tesla Model Y-d siisi pole tehtud, küljepeeglid on kenasti alles. Erkkollased muuseas. See värv raamistab kogu hõbekuldset autokest.

This slideshow requires JavaScript.

RÄÄGIME IKKA RAADIUSEST KA

Kullast ja karrast ja siidparrast sai nüüd pikalt pajatatud. Vaatame parem kapoti alla – kuigi tegelikult ei tea me kuigi täpselt, kas see on kõige õigem koht. Elektriajam asub kuskil allpool, näiteks esiteljel? Akupaki aga uputavad tootjad võimalusel põrandasse või siis paigutavad – nagu noobli Lexus LC 500h puhul – endisaegse tagavararatta õnarusse.

Kuna MINI Electric kasutab BMW i3 tehnoloogiat, suudab selle elektriajam toota võimsust kuni 150 hobujõudu ning akupakist peaks piisama, et ühe laadimisega läbida kuni 320 kilomeetrit. Tänasel päeval on see täitsa kobe number.

TÖÖ ALGAS 2008. AASTAL JA SIIN ME NÜÜD OLEME!

Frankfurdis demmitav MINI Electric ideeauto on jätk 2008. aastal esitletud esimesele kontseptile, mille järel hakkas tehasest üksteise järel välja tunglema BMW i-seeria autosid. Kas teadsite, et seesama 2008. aasta esimene e-MINI oli peategelane baierlaste laiapõhjalistes taustauuringutes, mille tulemusena sündiski kontserni esimene täiselektriline i3?

Aga mitte ainult elektriautod ei tungle tänu pioneerivale väikeautole BMW tootmisliinilt maha vaid näiteks ka Mini Cooper S E Countryman All4 – pistikhübriid, mida möödunud kevadel esitleti. Üks tee, mitu asja – kui juba uurida elektrimootorit, siis nii, et seda võiks sobitada kõikide ajamitega.

Polegi muud öelda kui et tuult… ei, vabandust, tuult ei saa … särtsu dünamosse, MINI! Kõik, mis toob tulevikku meile lähemale, on väga oodatud. Üks on kindel – hõbekuldele lisandub paletis kindlasti ka hall, must, valge… E tähe külje peal võite endale jätta, meile kõlbab ilma ka.

Allikas ja meedia: tootja

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.