Kolmapäev, 29. november 2023
Jaapani värvispetsialist Takahiko Izawa on üle kümne aasta täiustanud enda leiutatud erivärvi, millesse saab graveerida.

Tema loodud IZ METAL on nagu autole pihustatav lisakiht metalli, mis võimaldab saavutada palju kestvama tulemuse kui senised võimalused.

Auto graveerimine

Mitmed teised “autode tätoveerijad” saavad hakkama väiksemate detailidega nagu peeglid ja uste käepidemed, kuniks neid saab kroomida. Paraku ei pea selline lähenemine UV-kiirgusele vastu.

Izawa loodud värv ei lase end niiviisi piirata – sellega saab katta terve auto ning pinda graveeritud kunst peab vastu nii ilmastikule kui ajale.

Auto graveerimine

Kuna kogu protsess eeldab lisaks kulukale erivärvile ka sadu, kui mitte tuhandeid tunde käsitööd, on hinnad loomulikult vastavad: väikse auto, nt Mercedes-Benz A-klassi hõbedaseks võõpamine ja siis üleni ära graveerimine maksab 84 600 €, S-klassi suuruse auto ja kuldse värvi puhul küsib Izawa kuni 254 000 €.

Auto graveerimine

Kas tulemus on seda väärt, jääb maitse küsimuseks – kustom-autode fännidele peaks selline lähenemine igatahes meeldima.

Fotod: Takahiko Izawa/Rohan Izawa Art Design

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.