Reede, 22. september 2023
Honda filiaal Venemaal teatas kolmapäeval, et lõpetab aastal 2022 Venemaa esinduste uute Hondadega varustamise. See ümberkorraldus tuleneb enamjaolt väga kehvadest müüginumbritest.

Honda ei kao Vene turult siiski täielikult – müüki jäävad mootorrattad ja elektriseadmed ning toimima jääb ka Honda sõidukite hooldusvõrgustik.

Erinevalt näiteks Toyotast ja Nissanist ei ole Hondal Venemaal ühtki tehast. Ka müüginumbrid on kukkunud alla igasugust arvestust – novembris müüdi vaid 79 uut sõidukit. Võrreldes eelmise aasta novembriga on see 50% langus.

Jaanuarist novembrini müüs Honda vaid 1383 sõidukit, mis on eelmise aastaga võrreldes 15% vähem. Selle perioodiga müüdi Venemaal 1,3 miljonit uut sõidukit ning Honda turuosa on seega vaid 0,1%.

Foto: Honda

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.