“California, autoentusiastide Meka,” sõnas… mitte keegi mitte kunagi. Avalikkuse ette on tulnud järjekordne absurdne näide selle kohta, miks see nii on.

Augusti lõpus sõitis California osariigis elav mees oma uue Hyundai Elantra N-iga tänaval, kui ta politseipatrulli poolt kinni peeti. Kogu kohtumine on püütud ka pardakaameravideosse:

Ehk teisisõnu – täiesti tehaseseades ning osariigi tehnoülevaatuse poolt heaks kiidetud auto märgiti liikluskõlbmatuks ning selle taastamiseks tuleb auto saata ametnike juurde, kes saadavad selle tehasesse, kus… tehakse täpsemalt mida? Vahet pole, maksma minevat see kõik umbes 7000 dollarit.

Juhi võimalik viga oli siinkohal tunnistada, et auto oli “Track” sõidurežiimis, mis pole avalikele teedele lubatud. Kuid täiesti legaalne “Sport” paugub samuti ning on valjem kui osariigis lubatu (98 dB lubatud 95 asemel) – kuid see ei oma tähtsust, kuna mõõtmisel loeb standardprofiil. Ja kuna Elantra N on Californias ametlikult müügil, on see järelikult ka kõik mõõtmised läbinud ja seaduslik!

Kuid vahet pole, kuidas olukord edasi laheneb – kas omanik kaebab kohtusse Hyundai edasimüüja nagu politseinik soovitas, või hoopis politseiniku, kuna too väänab seadust oma suva järgi – ebamugavus on põhjustatud ja järgnevad toimingud auto uuesti seaduslikuks saamiseks võtavad mõnusalt aega. Järjekordne tõesta-et-sa-pole-eesel lugu, kus ei võida keegi.

Meedia: Hyundai, Cosmo Youtube kanal

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.