Neljapäev, 5. oktoober 2023
Oma suures laienemishoos on Apple endale haaranud endise FedExi laohoone, vana kiibitehase ja loendamatu hulga erinevaid kontori- ja R&D-hooneid. Nüüd saab sellesse nimekirja lisada veel ühe – endine Pepsi villimistehas.

Apple võttis Sunnyvale’is, aadressil 960 Kifer Road asuva peaaegu 9 000-ruutmeetrise tööstushoone rendile eelmise aasta novembris. Rendilepingut hoiti küll laiema avalikkuse tähelepanu eest kõrvale, kuid selle olemasolu on ära märgitud 22. veebruaril maavalitsusele esitatud andmetes.

Selles on ka oma iroonia. Apple’i juhiks oli kümnendi vältel John Sculley, Pepsi endine tegevjuht. Sellele positsioonile meelitas ta Apple’i varalahkunud kaasasutaja Steve Jobs, kes esitas kuulsa küsimuse: “Kas tahad müüa suhkruvett või tulla minuga ja maailma muuta?”.

Mida Apple selle hoonega peale hakkab? See on mõistagi ebaselge, kuid väidetavalt on mõningaid Sunnyvale’is asuvaid tööstushooneid kasutatud autoarenduseks. Linna ametlikest dokumentidest pole abi – ainuke märge on jaanuaris esitatud info seismilise parenduse kohta. See viitab, et vähemalt maja jääb tõenäoliselt endisena püsti.

Hoonet kasutati varem Pepsi villimistehasena, mille rendileping lõppes 2013. aastal ja sellest ajast alates on maja tühi olnud. Kui kauaks nüüd hoone rendile võeti, ei ole samuti teada. 1957. aastal ehitatud, enamjaolt laotüüpi tööstushoone seisab umbes 20 000-ruutmeetrisel maa-alal ning tagaosas on ka veokite laadimisala.

Apple on oma tööstusruumi vajaduse poolest tuntud – tegemist ei ole esimese rendilevõetud tööstushoonega. Apple on rentinud ka peaaegu 7 500-ruutmeetrise ehitise aadressil 1150-1170 Kifer, mis on 8-minutilise jalutuskäigu kaugusel. Sellest omakorda üle tee on õunafirma valduses 13 000-ruutmeetrine A-klassi kontorihoone.

Selline on üks visioon Apple'i autost
Selline on üks visioon Apple’i autost

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Ka maailma muutmiseks on ilmselgelt ruume vaja, tehtagu seal siis mida iganes alates isesõitva auto väljaarendamisest lõpetades uue iPadi ülesjoonistamisega. Apple’il on sobivate ruumide leidmine tõenäoliselt selles osas lihtsam, et rahapuudust ei tohiks olla ja kes maksab, see tellib ju muusika.

Isesõitvast autost rääkides – enamus nn. traditsioonilisi tootjaid tulevad järjest välja autonoomsete juhtimislahendustega. Kas natuke hiljaks ei ole jäädud selle “teeme ägedat asja”- teemaga? Praegu on lubadused ja salatsemine, ootused kõrgele aetud. Kui “see päev” ükskord koitma peaks, võib juhtuda, et kõik on kuulujuttudest nii väsinud, et ei viitsi enam üllatudagi. Mõtle sellele, Apple. Võib-olla oleks mõistlik vanas limonaaditehases hakata tootma uut… limonaadi?

Allikas: The Business Journals, foto: Google

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.