Hiina turu riikliku reguleerimise administratsiooni SAMR teatel kutsub Tesla Shanghai tagasi 21 599 Hiinas toodetud Model Y-d.

Hiinas on Model Y kuni aasta lõpuni välja müüdud ja Shanghai “Gigatehase” toodang läheb hoolimata tarneraskustest tulenevale hinnatõusule mühinal kaubaks, kuid osade komponentide tugevuses on ilmnenud puudujäägid.

SAMR-i kodulehel on välja toodud, et Tesla Shanghai kutsus tagasi vahemikus 4. veebruar kuni 30. oktoober toodetud 21 599 Model Y-d, kuna eesmiste ja tagumiste käändmike tugevus ei pruugi vastata Tesla standarditele.

Nimelt võib käändmik koormuse all deformeeruda või murduda, nii et šarniir eraldub käändmikust, mõjutab sõiduki juhitavust ja kasvatab õnnetusse sattumise riski.

Kõik tagasikutsumisele kuuluvad autod vaadatakse üle ning sobimatud käändmikud vahetatakse loomulikult tasuta välja. Tesla on oma Hiina klientidel soovitanud ettevaatlikult sõita ning esimesel võimalusel oma sõiduk esindusse üle vaatamiseks viia.

Hetkel pole teada, kas ka Euroopas liikuvatel Tesladel sama mure esineda võib, kuid kindlasti antakse omanikele sellisel juhul teada.

Foto: Tesla

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.