Volvo jätkab traditsiooni ja toob turule nelikveolise V90 Cross Country

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Volvo on tootnud universaalkerega kõrgendatud kliirensi ja nelikveoga autosid kakskümmend aastat. Cross Country – tähisega sõidukid on heaks alternatiiviks neile, kellele esiveost jääb väheks, kes aga linnadžiibiga sõita ei soovi. Septembri keskel avalikkuse ette jõudev V90 Cross Counry pakub edaspidi noobelautode segmendis võimalust, sõita mugava ja soliidse autoga ka raskemates tingimustes.

Volvo on Cross Country ehk maastikusõiduvõimekusega universaalide segmendi pioneer ning läbi aegade on seal, kus aastaaegu on rohkem kui kaks, need Volvod ka eriti hinnas olnud. V90 Cross Country jätkab traditsioone, olles noobelautode segmendis kõige võimekam ning mugavam maastikuvõimekusega sõiduauto.

“Cross Country on paljude jaoks saanud Volvo sõidukite olemuse ilmekaimaks näiteks. Tegemist on tõelise edulooga, mis sobib ideaalselt Rootsi karmi kliima ja sellega kaasnevate teeoludega,” tõdes Volvo Car Group´i president ja tegevjuht Håkan Samuelsson.

Esimene Volvo Cross Country loodi aastal 1996, seda iseloomustas funktsionaalne mitmekülgsus ja vastupidavus. Täna, 20 aastat hiljem, on võimekas ja mugavat sõiduelamust pakkuv Cross Country leidnud endale premiumklassis kindla koha.

LÄHEB IGA ILMAGA IGALT POOLT LÄBI

Volvo kõrgendatud nelikveolised autod peavad toime tulema Skandinaavia karmis kliimas ja raskete teeoludega. Cross Country mudelid lähevad läbi paksust ja vedelast – olgu need siis porised metsarajad, põlviniulatuvad lumehanged või lõputud maanteed.

Hobuse- ja paadiomanike seas populaarsel Cross Countryl on kõrge kliirens, piisavalt võimsust raske haagise veoks ning kohanduv nelikvedu. Nii ongi Cross Country kinnistanud oma kindla koha preemiumklassis võimeka alternatiivina maasturitele.

“Meie jaoks oli algusest saadik väga oluline, et Cross Country kontseptsioon ei tähendaks pelgalt jõulisemat välimust. Seadsime kõrged nõudmised selle mudeli edukale toimetulekule kõikvõimalikes tingimustes. Segmendi arendajatena lisasime juurde ka kõik need mugavuslahendused, mida Volvo-omanikud uuelt sõidukilt ootavad,” kinnitas Volvo Car Group´i tootearenduse vanem-asepresident Dr Peter Mertens.

Kauaoodatud V90 Cross Country jõuab avalikkuse ette septembri keskel. 15. septembril esitletakse Kopenhaagenis autot ajakirjanikele esimest korda. Kuni sinnamaani on saladuses ka kõik üksikasjad ning see, milline auto välja näeb. V90 CC kohta ringleb internetis mitmeid “spioonipilte”, tõe teadasaamiseks tuleb veel nädal aega oodata.

VOLVO CROSS COUNTRY AJALUGU

Esimene põlvkond 1997 – 2000
Volvo esimene Cross Country mudel, tähisega V70 XC, loodi võimeka alternatiivina maasturitele ja harilikele esisillaveoga sõidukitele. Uudismudel pälvis kasvavat poolehoidu ajal, mil vanakooli maastureid arendati järjest enam pigem linnamaasturiteks. Cross Country pakkus aga vastukaaluna uudset lähenemist, mis kujutas endast suurepärast kooslust võimekusest, funktsionaalsusest ja mugavusest. V70 XC saavutas kohest müügiedu, eriti Põhja-Ameerika turul.

Teine põlvkond, 2000– 2007
Teise põlvkonna V70 XC tuli turule aastal 2000, seda iseloomustas senisest julgemajoonelisem kujunduskeel ja kõrgem kliirens. Aastal 2001, Volvo esimese XC90 maasturi turuletulekuga samaaegselt sai ka V70 XC uuendatud nelikveosüsteemi ning suure vennaga sarnaselt uue mudelitähise XC70.

Kolmas põlvkond, 2007 – 2016
Kolmanda põlvkonna Volvo Cross Country saabus elegantsema ja luksuslikumana turule 2007. aastal. XC70 nautis jätkuvalt põhja-ameeriklaste soosingut, sinna müüdi ligemale pool selle mudeli tootmismahtudest.

Aastal 2014 pälvis XC70 üle maailma tuntust Rootsi tippjalgpalluri Zlatan Ibrahimović´i autona. Jalgpalluriga tehtud reklaamiklipp tõi selle mudeli viimastel tootmisaastatel kaasa kiiresti kasvavad müügimahud.

GALERII: VOLVO CROSS COUNTRY LÄBI AJALOO

ACCELERISTA KOMM Praegu käib kõva äraarvamismäng, milline uus ja noobel V90 CC välja nägema hakkab. Meie loo kaanepildiks on samuti Youtube’i fännivideo kuvatõmmis – kas päris elus päris auto ka säärane on, me ei tea!

Volvo kõrgendatud universaalide ajalugu on igal juhul muljetavaldav, müüginumbrid samuti. V90 CC saab Eestis olema päris kindlasti menuk, sest sobib meie kliimatingimustesse ning haagib teatava tüdimusega, mis on tekkinud, vaadates kümneid ja kümneid linnamaastureid. No ei taha alati krossoverit, mõnikord tahaks täitsa tavalist autot, mis läheks ka tulest ja veest läbi… Saame selle!

*Ja me oleme Kopenhaagenis muuseas kohal, et teile kõige kiiremini ja kõige värskemaid uudiseid V90 Cross Country kohta saata! Püsime siis kõik üheskoos põnevuse lainel.


ÜLEVAADE VOLVO TEGEVUSEST

Autotootja Volvo tegutseb aastast 1927. Täna on Volvo Cars üks tuntuimaid ning mainekamaid automarke maailmas. Volvo Cars on alates 2010. aastast Hiina kontserni Zhejiang Geely Holding (Geely Holding) omanduses. Varasemalt toimiti Rootsi Volvo Groupi osana, kuni 1999. aastal omandas ettevõtte Ford Motor Company. Aastal 2010 sai Volvo Cars omanikuks Geely Holding.

2015. a. detsembrikuu andmetel oli Volvo Cars´il ligemale 29 000 töötajat kogu maailmas. Volvo Cars peakontor, tootearenduse, turunduse ja administratiivüksused paiknevad peamiselt Rootsis, Göteborgis. Volvo Cars Hiina peakontor asub Shanghais. Ettevõtte peamised tootmisüksused asuvad Göteborgis (Rootsi), Ghentis (Belgia), Chengdu´s ja Daqing´is (Hiina), mootoreid toodetakse Skövdes (Rootsi) ja Zhangjiakou´s (Hiina) ning keredetaile Olofströmis (Rootsi).

2015. majandusaastal saavutas Volvo Car Group rekordilise tegevuskasumi ning autode müügimaht ligikaudu 100 turul ulatus rekordilise 503 127 sõidukini, see oli 8% enam kui 2014.aastal. Rekordiline müügimaht ning tegevuskasum annavad Volvo Car Group´ile võimaluse jätkata investeeringuid oma globaalse uuenduskava elluviimisse.

Allikas ja meedia: Volvo. Kaanepilt: kuvatõmmis Youtube

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.