Reede, 22. september 2023
Volkswagen esitles esmakordselt maailmale uusi ID.Buzz ja ID.Buzz Cargo mikrobusse. Legendaarne hipibuss on jõudnud täiesti uude ajastusse.

Elektriline versioon valmib ja jõuab turule süsinikuneutraalselt, kasutatud on enamjaolt taaskasutatud materjale ning sõitjateruumist ei leia naturaalset nahka. ID.Buzz ja ID.Buzz Cargo eelmüük Eestis algab mais ning esimesed sõidukid hakkavad omanikeni jõudma aasta lõpus.

Euroopa versioonid tulevad turule 77 kWh mahutavusega akuga (brutomahutavus 82 kWh), mis annab voolu 150 kW võimsusega elektriajamile. Laadimisvõimsus vahelduvvoolu (AC) kasutamisel on 11 kW, alalisvoolu kiirlaadimisjaama CCS-pistikuühenduse kaudu suureneb laadimisvõimsus kuni 170 kW-ni.

Sellisel laadimisel on võimalik umbes poole tunniga saavutada 80-protsendiline aku laetuse tase. Mõlema mudeli puhul on tippkiirus elektrooniliselt piiratud 145 km/h. Nagu ka kõik teised Volkswageni ID. perekonna mudelid, põhinevad ka ID.Buzz ja ID.Buzz Cargo MEB-platvormil.

Volkswagen ID. Buzz

Ajaloolise hipibussi uue ajastu algus

Uute elektriliste väikebusside loomisel peeti silmas kõiki peamisi tänapäeva autotööstuse trende, tänu millele valmis kaasaegne tarbesõidukite seeria, milles kohtuvad elektriline liikuvus, juhiabi- ja infosüsteemide laitmatu kooskõla, õhu kaudu toimivad tarkvarauuendused ning täiesti uus arusaam igapäevasest mobiilsusest.

Kõige selle ümber on aga disainer Albert Kirzinger loonud välisilme, millel on seos ka ikoonist eelkäijaga. Nimelt oli T1 isteasend praktiliselt esisilla peal – puudub eesmine kereülend. Ka uue mudeli puhul on ees ja taga väga lühikesed kereülendid, mille puhul on arvestatud ka tänapäevaste ohutusnõuetega. Sellist ühe-kasti-disaini ei paku ükski teine auto. Mikrobussi kogupikkus on 4712 mm ja teljevahe 2988 mm.

Piisavalt ruumi seiklemiseks ja kaubaveoks

Volkswagen ID. Buzz sõitjateruum

Nii uus ID.Buzz kui ka ID.Buzz Cargo on seest avarad ja ruumikad. ID.Buzz mahutab mugavalt ära viis reisijat koos nende pagasiga, mille jaoks on eraldi ruumi kuni 1121 liitrit. Kui klappida kokku tagaistmete seljatoed, on pagasiruumi mahutavus kuni 2205 liitrit. Hiljem lisandub valikusse ka seitsmekohaline versioon.

Kaubavedamiseks mõeldud ID.Buzz Cargo versioonil on kolm esiistet ja vahesein, mis eraldab 3,9-kuupmeetrist pagasiruumi, mahutades näiteks kahe euroaluse ulatuses kaupa.

Volkswagen ID. Buzz Cargo

LED-tehnoloogia on tulevik

LED-esituled, mida ühendab auto esiotsas olev valgusriba, muutuvad nii päeva- kui ka öötuledeks. Tagatuled on horisontaalse disainiga, mis sarnanevad pigem uue Multivani kui hipibussi eelkäija T6.1 vertikaalsete tagatulede disainiga. Ka tagatulesid ühendab valgusriba, mida teiste Volkswageni tarbesõidukite välisilmes pole varem kasutatud.

Digitaliseeritud ja alati võrgus

Juhi ees on 5,3-tollise ekraaniga digitaalne näidikuplokk, armatuurlaua keskel on suure puuteekraaniga info- ja meelelahutussüsteem. Standardvarustuses oleval Ready 2 Discover süsteemil on 10-tolline ekraan, valikulisel Discover Pro navigatsioonisüsteemil on aga 12-tolline ekraan.

Volkswagen ID. Buzz sõitjateruum

Info- ja meelelahutussüsteemi baasversioonil on kohe olemas We Connect ja We Connect Plus, juhtmevaba App-Connect nutitelefoni ühendamiseks ning digitaalne raadio DAB+. ID. Buzz Cargo versiooni puhul on App Connect ja DAB+ saadaval lisavarustusena.

Abisüsteemid – teel automatiseeritud sõidu poole

Abisüsteemide hulgas on uuenduslikud omavahel ühendatud tehnoloogiad, nagu mälufunktsioon automaatseks parkimiseks varem salvestatud marsruudil, nutikas ümbruse jälgimise süsteem Car2X ja Travel Assist juhiabi uusim versioon.

Uuendatud Travel Assisti süsteem võimaldab kogu sõidukiiruse ulatuses edasi- ja külgsuunas osaliselt automatiseeritud liikumist ning esmakordselt abistab maanteekiirustel (üle 90 km/h) sõidurajavahetustega. Kõrgeima varustustasemega ID.Buzz versioonil on üle 30 abisüsteemi, mille tarkvara saab värskendada üle õhu.

Majandusime, Woodstock ja elektriline liikuvus

Ikooniline välimus ja interjöör on Volkswageni hipibussist teinud ajaloo ühe edukaima mikrobussiseeria, mis on saanud Saksamaa majandusime tiitli, rännanud kuulsal Woodstocki festivalil ning jõudnud elektrilise liikuvuse ajastusse. Nüüd on Euroopa esimene tarbesõiduk ehitatud elektriautodele loodud platvormile ning on targa ja jätkusuutliku tulevikuauto eestkõnelejaks.

ID.Buzz mikrobussi turule toomisega annab Volkswagen oma elektrifitseerimise strateegiale veelgi rohkem hoogu juurde. Selle teekonna võtmetehnoloogiaks on MEB-platvorm, millel põhinevad juba 30% ettevõtte elektrisõidukitest, 2025. aastaks on eesmärk jõuda 80 protsendini. ID.Buzz ja ID.Buzz Cargo väikebusse toodab Volkswageni tarbesõidukite osakond oma Hannoveri tehases.

Volkswagen ID. Buzz ja Cargo

Fotod: Volkswagen

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.