Pühapäev, 5. veebruar 2023
Tesla on luksussedaanide turu nii elektriautode usku pööranud, et Bentleygi on väidetavalt otsustanud selle rongi peale astuda.

Kuigi keskmine Tesla Model S maksab umbes 90 000 eurot, siis Bentley elektriauto maksaks tõenäoliselt umbes 180 000, nii et see oleks nagu Tesla konkurent… kahekordselt.

“Hetkel oleme veel võimaluste hindamise staadiumis, kuid selle taga on palju küsimärke. Ma arvan, et jõuame otsusele lähima kuue kuu kuni aasta jooksul, kuid muidugi on elektrisuund ka Bentley jaoks tulevikustrateegiate hulgas,” ütles Bentley peainsener Rolf Frech.

Kuigi auto aluseks oleks sama elektriline platvorm nagu väljahõigatud Porshe Mission E-l, oleks sellel oma Bentley kere, salong ja härrasmehelik suhtumine. Muidugi, ega see, et selle aluseks on Porsche elektrisõiduki tehnoloogia, ei tähenda, et see peaks olema sama suur.

Frech vihjas, et kujutatud EXP 10 Speed 6 sportkupee ideeauto võidakse samuti Bentley elektriautona valmis ehitada. Speed 6 väiksus võib küll sõiduulatusele mõningad piirid seada. Arvestades seda ja Bentley kalduvust suuri autosid ehitada, võib see minna pisut traditsioonilisemat teed, näiteks midagi sellist nagu massiivne Mulsanne Speed, aga sahistatud alternatiivse jõuallikaga.

Muidugi võib juhtuda, et Bentley jätab kogu selle auto sinnapaika ja elektrisõidukid teistele Volkswageni grupi markidele. Ometi on Tesla tõestanud, et luksuslikele ja võimsatele elektriautodele on kindlasti turgu, ja luksus ja võimsus käib kokku just Bentleyga.

[huge_it_gallery id=”63″]

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Varsti hakkame vahelduse mõttes avaldama uudiseid stiilis “Sellel autotootjal ei ole veel ühtegi Teslatapjat”, ja siis kirjutame, millised need mitte-Teslatapjad kõik on. Nali naljaks, ilmselgelt ei tehta seda ilmaasjata ja tulevikku sellel segmendil kindlasti on. Ja kui kõikidel rikastel inimestel juba on oma Tesla või selle tapja, siis saab alati mõne uue ja läikivama lansseerida. Aga ideeauto on küll täiesti uskumatult ilus.

Allikas: Mashable, fotod: Bentley

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.