Pühapäev, 4. detsember 2022
Volkswagen kergitab enne suvist maailma esmaesitlust saladuseloori uuelt Amarokilt – kamuflaaži alla peidetult on juba täna võimalik mitmekülgsele pikapile pilk heita. Amaroki eelmüük Baltikumis algab 2023. aasta alguses.

Amarok on nüüd nii maastikul kui ka maanteel veelgi võimekam. Uuel ülimalt vastupidaval mudelil on oluliselt laiendatud juhiabifunktsioonide valik. Nii sätib Saksamaal ja Austraalias disainitud ja välja töötatud ning Lõuna-Aafrikas toodetud masin end uhkelt pikapide B-segmendi tippu.

Mitmeotstarbelise sõiduki uuenduslik disain on jäänud Amarokile omaseks, kuid läbinud väikese uuenduskuuri. Hoolimata kamuflaažist on ikkagi võimalik aru saada, kuidas auto mõõtmed on muutunud: eelkäijaga võrreldes on pikkusele lisandunud 100 mm, andes masina kogupikkuseks 5350 mm. 3270 mm teljevahe tähendab 175 mm lisaruumi – selle tulemusena on kahe istmereaga sõitjateruumis reisijatele rohkem avarust.

Volkswagen Amarok 2023

Kandevõime on kasvanud kuni 1,2 tonnini. Kuivõrd Amaroki teljevahe on kasvanud auto kogupikkusega võrreldes enam, on seega auto ülendid lühenenud. Peale- ja mahasõidunurk on seetõttu suurenenud, lisades autole maastikul veelgi võimekust.

Baltikumis saab Amarok endale 3-liitrise V6 diiselmootori koos nelikveoga. Hea valik eelseadistatud sõidurežiime, millel on mitu valikutaset, abistavad juhti ka ebaharilikes olukordades. Samal ajal pakuvad enam kui 30 juhiabisüsteemi, millest 20 on täiesti uued, täiustatud turvalisust.

Disain kui dominantsuse avaldus

Hetkel katab uut Amaroki endiselt kamuflaaž. Tulevikus on pikapi välimus veelgi jõulisem ja karismaatilisem. “Uue põlvkonna puhul oleme märkimisväärselt muutnud Amaroki senist disaini, mis on nüüd väljendusrikkam ning muljetavaldavam,” ütleb Volkswageni tarbesõidukite osakonna disainijuht Albert Kirzinger.

Volkswagen Amarok 2023

Rattakoopad on poolümarad nagu varasema mudeli puhul. Tegemist on Amarokile omase tunnusjoonega, mis vastandub paljude teiste pikapidega, mille puhul moodustub rattakoobaste ülaosas ümara asemel praktiliselt sirgjoon. Kuni 21-tolliste valuvelgede ja maastikurehvide (esmakordselt saadaval standardvarustusena) kohal asuvad küljetiivad mõjuvad jõuliselt.

Volkswageni uus pikap on rabav ka tagant. Laia tagaluuki raamivad standardvarustuses olevad LED-tuled. IQ.Light maatriks-LED-esituled, mis rõhutavad Amaroki kõrgtehnoloogilist välimust, on saadaval lisavarustusena. Nagu eelmise mudeli puhulgi, on uue Amaroki kaubaala ja rattakoobaste vahel piisavalt ruumi, et mahutada ära euroalus.

Volkswagen Amarok 2023

Sõitjateruum tööülesanneteks ja pikkadeks reisideks

Oma intuitiivsete juhtseadmete, digitaalse näidikutepaneeli ja tahvlistiilis info- ja multimeediasüsteemiga on Amaroki sõitjateruum funktsionaalne ning välimuselt kõrgkvaliteetne. Reisijateruumi täiendavad lisavarustusena pakutavad nahksed näidiku- ja uksepaneelide pinnad eristuvate dekoratiivõmblustega ja eksklusiivne helisüsteem. Sõiduki preemiumklassi rõhutavad ka istmed, pakkudes kõikidele reisijatele Volkswageni tavapärast mugavust: juhi ja kõrvalistujate istmed on mugavad ja laiad ning neid saab elektriliselt kümnel eri viisil seadistada. Amaroki teine istmerida mahutab kolm täiskasvanut.

Amaroki on tänase seisuga Euroopas, Lõuna-Ameerikas, Lõuna-Aafrikas ja Okeaanias müüdud kokku üle 830 000 sõiduki. Eduka preemiumklassi pikapi tugevused on ajamisüsteemide valik, suur kandevõime, funktsionaalsus ja autentne maastikuauto disain. Volkswageni tarbesõidukite üksus jätkab nende tugevuste edasiarendamist ka Amaroki uue põlvkonnaga.

Fotod: Volkswagen

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.